banner10

100. Yıl Korosu, Kıraç ile 23 Nisan şarkıları söyleyecek

Ünlü sanatçı Kıraç, aralarında Kahramanmaraş depreminden etkilenen çocukların da bulunduğu 100. Yıl Çocuk Korosu ile sahne alacak ve en güzel bayram şarkılarını onlarla söyleyecek

100. Yıl Korosu, Kıraç ile 23 Nisan şarkıları söyleyecek

Ünlü sanatçı Kıraç, aralarında Kahramanmaraş depreminden etkilenen çocukların da bulunduğu 100. Yıl Çocuk Korosu ile sahne alacak ve en güzel bayram şarkılarını onlarla söyleyecek

 

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda sevilen sanatçı Kıraç’ı sahnede çocuklarla buluşturacak. Sevilen sanatçı 23 Nisan Pazar günü, aralarında Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen çocukların da bulunduğu 100. Yıl Çocuk Korosu ile sahne alacak. Ormanya’da gerçekleştirilecek etkinlik 16.00’da başlayacak. Konserde, çocuklarla 8 adet şarkı seslendirecek olan Kıraç, 23 Nisan neşesine neşe katacak.

 

ANLAMLI ETKİNLİK İÇİN TİTİZ ÇABA

Büyükşehir Belediyesi söz konusu etkinliğe günler öncesinden ve büyük bir titizlikle hazırlandı. Cumhuriyetin 100. Yılına en güzel atıfla kurulan 100. Yıl Çocuk Korosu, etkinlik için eğitmenleri gözetiminde Büyükşehir Belediye Konservatuvarı Dr. Şefik Postalcıoğlu Salonu’nda düzenli olarak çalışmaya başladı.

 

DEPREMDEN ETKİLENEN ÇOCUKLAR KORODA

100. yıl Çocuk Korosu, Kahramanmaraş, Malatya, Hatay deprem bölgelerinden ilimize gelen misafir öğrenciler, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Çocuk Korosu öğrencileri ve Şehit Alper Al Ortaokulu, Ulusal Egemenlik Ortaokulu ile İzmit Ortaokulu’ndan seçilen yetenekli öğrencilerden oluşuyor.

 

KIRAÇ İLE PROVA YAPTILAR

Öte yandan birbirinden yetenekli 100 çocuktan oluşan koro, etkinlik öncesindeki son provasını sevilen sanatçı Kıraç ile birlikte yaptı.

 

100. YIL ÇOCUK KOROSU İLE BULUŞTU

100. Yıl Çocuk Korosu öğrencileri prova öncesinde Kıraç’a sevgi gösterisinde bulundu. Sanatçı da çocuklarla tek tek ilgilenerek, 23 Nisan gibi son derece anlamlı bir günde onlarla birlikte sahne alacak olmaktan duyduğu sevinci dile getirdi.

 

ÇOCUKLARA HAYRAN KALDI

Ardından provaya geçildi. Konser repertuarında yer alan şarkıları söylemeye başlayan çocuklar, performansları ile Kıraç’ı adeta kendilerine hayran bıraktı. Her şarkıyı büyük bir başarı ile seslendiren öğrencilere  seslenen Kıraç, “Çocuklar ben böyle bir şey görmedim. Şahanesiniz. Seslere, eserlere olan hakimiyetiniz gerçekten beni çok etkiledi. Hepinizin gözlerinden öpüyorum” dedi.

 

ÇOCUKLAR KIRAÇ’TAN, KIRAÇ ÇOCUKLARDAN AYRILAMADI

Provanın sonunda Kıraç bir süre daha çocuklarla vakit geçirdi. Sahnenin ortasına bağdaş kurarak oturan ve çocukları etrafına toplayan sanatçı gitarıyla şarkılar seslendirdi. Kıraç’ın şarkılarına burada da eşlik eden minik koro üyeleri, yıllarca unutulmayacak bir gün geçirmenin tadını çıkarttı.

 

BÜYÜK BULUŞMA 23 NİSAN’DA ORMANYA’DA

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda gerçekleştirilecek etkinliğe sayılı günler kaldı. Ünlü sanatçı Kıraç, 23 Nisan Pazar günü öğleden sonra Ormanya’da olacak ve sahne etkinliği öncesinde koro ile buluşacak. Son provanın ardından sahne zamanı başlayacak. Etkinlik, Ormanya’nın giriş kapısının dışında yer alan bölgede kurulacak sahnede gerçekleştirilecek. Saatler 16.00’yı gösterdiğinde Kıraç ve 100. Yıl Korosu; “Tuna Nehri, Hoş Gelişler Ola, Ankara'nın Taşına Bak, Vatan Marşı, Cayır Çimen Geze Geze,

Karakaş Gözlerin Elmas, Gülpembe ve Kırlara Doğru” adlı eserleri seslendirecek.

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2023, 19:23

Körfez Gazetesi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner5