banner10

Başiskeleli Genç Kızlar Sukulent Atölyesinde

Başiskele Belediyesi tarafından düzenlenen sukulent atölyesine genç kızlar yoğun ilgi gösterdi.

Başiskeleli Genç Kızlar Sukulent Atölyesinde

 

Başiskele’de Genc-i Âlâ Gençlik Modeli çatısı altında yapılan etkinlikler ve faaliyetler ile geleceğin hazinesi çocukların ve gençlerin bilişsel, fiziksel, sosyal ve duygusal gelişimlerine büyük katkı sunan Başiskele Belediyesi, son olarak sukulent atölyesi ile hem öğrendiler hem de keyifli vakitler geçirdiler.

 

KENTİN DÖRT BİR TARAFINDAKİ GENÇLER KATILDI

 

Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü tarafından kentin dört bir tarafında genç kardeşleri için hizmete açılan gençhanelerde belirli günlerde yapılan etkinliğe onlarca genç kız katılım sağladı.

 

Sukulent atölyesine katılan gençler, sukulent bitkilerini daha yakından tanıma ve yetiştirme konusunda eğitici bir deneyim yaşadılar. Atölyede, sukulentlerin nasıl dikileceği, toprağı ve bakımı gibi konularda bilgiler verildi. Aynı zamanda, sukulentlerin çoğaltılması ve bakımıyla ilgili ipuçları da paylaşıldı.

 

KENDİ SUKULENTLERİNİ DİKTİLER

 

Atölyeye katılan gençler, pratiğe dönüşen etkinliklerde kendi sukulent aranjmanlarını oluşturmak için çeşitli materyallerle çalıştılar. Toprak seçimi, sukulentlerin doğru şekilde dikimi ve dekoratif unsurların kullanımı gibi konular üzerinde pratik yapma fırsatı buldular. Suya ve toprağa dokunan gençler, sukulent saksılarını da kendi elleriyle diledikleri gibi rengarenk boyadılar.

 

Atölyede unutulmaz keyifli anlar yaşayan gençler, sukulent yetiştirme konusunda çok önemli bilgi ve becerileri kazandılar.

Körfez Gazetesi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner5