banner10

Başkan Hürriyet ve yardım ekipleri depremzedeler için sahada çalışıyor

Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremin ardından ilk günden beri deprem bölgesinde bulunan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, İzmit Belediyesi Arama Kurtarma Ekipleri (İZBAK) ve diğer destek ekipleri depremzedeler için sahada çalışmaya devam ediyor

Başkan Hürriyet ve yardım ekipleri depremzedeler için sahada çalışıyor

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili etkileyen iki büyük depremlerin ardından CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan ile birlikte deprem bölgesine hareket eden İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, sahada depremzedelere yardım etmeye devam ediyor. Ayrıca İzmit Belediyesi Arama Kurtarma Ekipleri (İZBAK), Aşevi aşçıları ve yardımcı personelleri de bölgede çalışmalarını sürdürüyor. 

SICAK YEMEK DAĞITIMI DEVAM EDİYOR

Adıyaman, Malatya, Adana ve Kahramanmaraş’a giderek bölgelerde incelemelerde bulunan Başkan Hürriyet, daha sonra depremin en fazla hasar verdiği Hatay’a geçti. İzmit Belediyesi Aşevi’nin depremzedelere sıcak yemek sağladığı Defne ilçesi Hidropark Tesisleri’nde sıcak yemek dağıtımı devam ediyor. 

TUVALET PROBLEMİ ÇÖZÜLÜYOR

Dün de İzmit’ten yola çıkan 8 kişilik takviye ekip Defne’ye ulaşırken, Başkan Hürriyet ekiplerle birlikte depremzedelere yardım etmek için çalışmayı sürdürüyor. Hürriyet son olarak, İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki İSKİ ile birlikte hareket ederek Hidropark bölgesindeki çadırlarda yaşayan afetzedelerin tuvalet problemini çözeceklerini açıkladı.

Körfez Gazetesi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner5