Körfez’de ‘eğitim desteği’ başvuruları başladı

Körfez Belediyesi’nin lisans bölümünü kazanarak ilk kez kayıt yaptırıp aktif olarak eğitim gören 1. sınıf öğrencilerine vereceği eğitim desteği için başvurular başladı.16 Ekim’e kadar başvurular devam edecek ve öğrencilere tek seferde 3.000 TL eğitim desteği sağlanacak

Körfez’de ‘eğitim desteği’ başvuruları başladı

Körfez Belediyesi’nin üniversite öğrencileri için yapacağı 2023-2024 yılı eğitim dönemini kapsayan eğitim desteği başvuruları 16 Ekim’e kadar internet üzerinden gerçekleştirilecek. Eğitim desteğinden yararlanmak isteyen öğrenciler,  16 Ekim’e kadar www.korfez.bel.tr adresinden başvuru yapabilecek.

3 BİN TL’LİK DESTEK

Eğitim desteği kapsamında 2023-2024 eğitim yılında herhangi bir üniversitenin Lisans bölümünü kazanarak ilk kez kayıt yaptırıp aktif olarak eğitim gören 1. sınıf öğrencilerine eğitim süresince, bir kez tek seferde 3.000 TL eğitim desteği sağlanacak

İŞLEMLER İNTERNET ÜZERİNDEN

Eğitim desteğinden, Devlet üniversiteleri ile Türkiye de bulunan vakıf üniversitelerine tam burslu olarak yerleşen kendisi veya ailesi Körfez’de ikamet eden, 22 yaşından gün almamış öğrenciler faydalanabilecek. Başvuruların değerlendirilmesinin ardından sonuçlar ve ödeme tarihleri  www.korfez.bel.tr  adresinden açıklanacaktır.

BAŞVURU ŞARTLARI

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

22 yaşından gün almamış olup,  2023-2024 eğitim yılında Üniversite 1. sınıfa kayıt yaptırıp, aktif öğrenci olmak. Devlet üniversitesinde okuyor olmak veya vakıf /özel üniversitede %100 burslu okuyor olmak.

Öğrenci ailesinin en az son 6 ay içersinde Körfez ilçe sınırlarında ikamet ediyor olmalısı.

Başvuru ekranında bulunan T.C. Kimlik Numarası, Doğum Tarihi, Telefon Numarası ve Öğrenci  adına açılan banka IBAN bilgisi alanları eksiksiz doldurulması.

Başvuru sahiplerinin sosyal yardım kriterlerine uygun olması

Yabancı uyruklu öğrenciler, yabancı ülkede eğitim gören, yüksek lisans, doktora, uzaktan öğretim, açık öğretim öğrencileri ve %100 burslu olmayan özel üniversite öğrencileri eğitim yardımından yararlanamayacaklardır.

Körfez Gazetesi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner5