Başkan Söğüt, “Kültürel mirasımıza sahip çıkmalıyız”

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, STK ziyaretleri kapsamında Düzce Yığılcalılar Derneği’ne konuk oldu. STK’ların gelenekleri yaşatmak ve kültürel mirasa sahip çıkmak için önemli görevi bulunduğuna değindi.

Başkan Söğüt, “Kültürel mirasımıza sahip çıkmalıyız”

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, STK ziyaretleri kapsamında Düzce Yığılcalılar Derneği’ne konuk oldu. Başkan Şener Söğüt ile birlikte buluşmaya AK Parti İlçe Başkanı Ramazan Tuna, ilçe yöneticileri ve belediye meclis üyeleri de katıldı. Karşılıklı sohbet havasında ilçede yapılan, yapımına başlanan ve hayata geçirilecek projeler hakkında bilgiler veren Başkan Şener Söğüt, gece-gündüz demeden daha güzel bir Körfez için çalışmaları sürdürdüklerini belirtti.


SİZLERE GÖREV DÜŞÜYOR

Derneklerin geleneklerin yaşatılmasında, kültürel birasın geleceğe taşınmasında önemli bir rol üstlendiğini belirten Başkan Şener Söğüt, “Bizler geçmişinden güç alarak geleceğe doğru emin adımlarla ilerleyen bir milletiz. O yüzden geleneklerimizin ve kültürel mirasımızın geleceğe taşınmasında sivil toplum kuruluşlarına ciddi görevler düşüyor. Kültürel zenginliğimiz bizim en önemli mirasımız” ifadelerini kullandı.

ZOR AMA YAPMAMIZ GEREKİYOR

Altyapıdan üstyapıya, tarımdan sanayiye, spordan kültüre her alanda Körfez’de önemli adımlar atıldığını belirten Başkan Şener Söğüt, “Körfez’de herkese her kesime dokunuyoruz. İçinde bulunduğumuz Yeniyalı Mahallemizde de altyapı çalışmalarımız sürüyor. Zor bir iş ama yapılması gerekiyor. Bir süre daha sıkıntı çekeceğiz ama sonrasında Körfez’in altyapı gibi bir gündemi olmayacak” dedi.

KÖRFEZ İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Körfez’de Büyükşehir Belediyesi, bakanlıklar ve Körfez Belediyesi olarak güzel bir iş birliği ile 1 milyar TL’lik yatırımın hayata geçtiğini ve devam ettiğini belirten Başkan Şener Söğüt, “Bizim işimiz de gücümüz de Körfez. Bunun için sürekli bir çalışma içerisindeyiz. Nerede ne eksik se tamamlamak için varız. Bu doğrultuda da ortak akıl ile proje üretiyoruz ve hayata geçiriyoruz” ifadelerini kullandı.

Körfez Gazetesi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner5