Gülümse Çocuk Tiyatrosu, ilk gösterimini yaptı

İzmit Belediyesi Gülümse Çocuk Tiyatrosu 20-27 Mart Tiyatro Haftası etkinlikleri kapsamında hazırladıkları ‘Örgü Sultan, Buzul Prens ve Küsküs Araba’ çocuk oyunu ile ilk gösterimini yaptı

Gülümse Çocuk Tiyatrosu, ilk gösterimini yaptı

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in öncülüğünde İzmit Sanat Akademisi bünyesinde kurulan Gülümse Çocuk Tiyatrosu, ‘Örgü Sultan, Buzul Prens ve Küsküs Araba’ çocuk oyunu ile ilk gösterimini yaptı. Sanat Akademisi Eğitim Sahnesi’nde ilk defa izleyici ile buluşan Gülümse Çocuk Tiyatrosuna minik seyirciler hayran kaldı. 

BÜYÜK ALKIŞ ALDI

20-27 Mart Tiyatro Haftası kapsamında prömiyerini yapan ‘Örgü Sultan, Buzul Prens ve Küsküs Araba’ çocuk oyununun yönetmenliğini Burhan Akçin yaptı. Mimi ve Cici karakterlerinin hem eğlenceli hem de öğretici hikâyesinin anlatıldığı oyun seyircilerden büyük alkış aldı. 

SARICA, “BİNALAR TEK BAŞINA ANLAMSIZ”

İzmit Belediyesi Başkanvekili Çetin Sarıca, “İçinde bulunduğumuz binalar tek başına hiçbir anlam ifade etmiyor. Belki belediyecilik birçok konuda farklı hizmetler içeriyor fakat bu tarafı çok daha keyifli. Bu gözlerdeki ışıltıyı görmek çok güzel. Başkanımızın bu anlamda çok güzel bir dünya görüşü var: Binaların içini yaşatabilmek. Emeği geçen herkesi kutluyorum” dedi. 

AKÇİN, “BU KÜÇÜCÜK YER MAHALLENİN ÇİÇEĞİ”

Yönetmen Burhan Akçin, “Bugün 20 Mart Dünya Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Günü. Fakat bugün bundan daha önemli bir şey var. 100 yıldan uzun bir zamandır belediye kimliği taşıyan İzmit Belediyesinin artık bir çocuk tiyatrosu var. Bu küçücük yer bu mahallenin çiçeği. Bu kentin, Anadolu’nun, Türkiye Cumhuriyeti’nin yepyeni bir çiçeği. Bu çiçeğin yaşaması size bağlı. Bu binada 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’ne kadar etkinliklerimiz olacak. Bu binayı lütfen yalnız bırakmayın. 

“BAŞKANIMIZ GÜZEL ŞEYLER DÜŞÜNÜYOR”

Fatma Kaplan Hürriyet, sizlere saygılarını ve selamlarını sunuyor. Ben gönüllü olarak kendisine kurumumla, ailemle ve şahsımla destek veriyorum. Çünkü güzel şeyler düşünüyor. Her güzel şey düşünen bütün belediye başkanlarına kapımız açıktır. Yeter ki Kocaeli onca hengamenin arasında şu küçücük etkinliklere de kucak açsın ve her yerde bu etkinlikler olsun. 

“KALICI BİR ESER OLARAK KALACAKTIR”

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi, küçük hanımlar küçük beyler çok değerlisiniz. Ne kadar güzel söylemiş. Gülümse Çocuk Tiyatrosu ümit ediyorum ki ilelebet yaşayacaktır.  Dünya durdukça Gülümse Çocuk Tiyatrosu bu kente hizmet edecektir. Kalıcı bir eser olarak kalacaktır. Tarihe not düşüyoruz. Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Günü’nde Gülümse Çocuk Tiyatrosu da kurulmuş oldu” ifadelerini kullandı. 

Körfez Gazetesi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner5