Ayrımcılık yapıldığı iddiaları talihsiz bir açıklamadır.

CHP Körfez Belediyesi Meclis Üyesi Erkan Uygun’un iddialarına Körfez Belediyesi’nden açıklama yapıldı.

Ayrımcılık yapıldığı iddiaları talihsiz bir açıklamadır.

"Biz her yere eşit hizmet götürüyoruz. Örnek olacak birlikteliklerimiz var. Her kurum kuruluş ve ferdin sorunlarıyla aynı mesafede ilgileniyor ve hizmet üretiyoruz. Canları bu konuda ayırmamız söz konusu bile olamaz”.

Körfez Belediyesi’nden yapılan açıklamada, belediyeden yapılacak olan yardım ve desteklere taş koyduğunu iddia eden CHP Körfez Belediye Meclis Üyesi Uygun’a cevap olarak;

İlçemizin her köşesine eşit bir şekilde hizmet götürüyoruz. Bütün mahallelerimiz ve halkımızla yakından ilgileniyoruz. Kamu kurum ve kuruluşlarıyla olduğu gibi muhtarlarımızla ve sivil toplum kuruluşlarımızla koordineli bir şekilde çalışıyoruz. Hiçbir kimseyle veya kuruluşla sıkıntımız olmadığı gibi örnek olacak derecede işbirliklerimiz ve çalışmalarımız var. Sıkıntıların veya problemlerin olduğu konularda da birlikte çözümler üretiyoruz.

Sayın Meclis Üyesinin yaptığı talihsiz açıklamalar birlik ve beraberliğimizi zedeleyecek açıklamalardır. Çalışmalarımızın hiçbir tarafında ırkçılık ve ayrımcılık gibi konular söz konusu dahi olamaz. Biz Körfez’in birliği ve bütünlüğü için gece gündüz çalışıyor, hizmet üretiyoruz.

Kaldı ki iş ve hizmetin üretildiği yerde eksiklikler olabilir. Bütün çalışmalarımız Başkanımız Sayın Şener Söğüt’ün liderliğinde belirli bir stratejik plan ve program çerçevesinde yapılmaktadır. Doğal olarak hem belediyemiz içerisinde hem de diğer paydaşlarımız olan kurum kuruluş ve sivil toplum kuruluşlarıyla büyük bir uyum içerisinde çalışıyoruz.

İlçemizde öğrencilerimize her yıl yapmış olduğumuz kırtasiye yardımında da hiçbir etnik grup ayrımı yapılmadan şartları taşıyan tüm öğrencilerimize bu yardımı yapmaktayız, yapmaya devam edeceğiz. Cemevi Başkanımızın da bu husustaki talebi diğer taleplerinde olduğu gibi karşılanacaktır. Böyle önemli bir desteğin bu şekilde gündeme getirilmesi hoş olmamıştır. Açıklamaların şekli ne olursa olsun sosyal belediyecilik çalışmalarımız tüm hızıyla durmadan devam edeceğini kamuoyuna saygıyla belirtiriz.

Körfez Gazetesi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner5