“Bir öğün de bizden olsun”

Körfez’de 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla Körfez’de çok güzel etkinliklere imza atıldı. Körfez Belediyesi ‘bir öğün de bizden olsun’ dedi mamaları hazırladı, çocuklar da sokak hayvanlarını besledi

“Bir öğün de bizden olsun”

Körfez Belediyesi tarafından ‘4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde gün içerisinde farklı etkinliklere imza atıldı. Körfez Belediyesi ‘bir öğün de bizden olsun’ dedi mamaları hazırladı, çocuklar da sokak hayvanlarını besledi. Her bölgede farklı okullarla yürütülen çalışma kapsamında özel paketlerde çocuklara mamalar teslim edildi. Sokak hayvanlarının bulunduğu noktalara giden çocuklar, elleriyle onları besledi.

SEMİNER DÜZENLENDİ

Ayrıca Tütünçiftlik Kültür Merkezi’nde de 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla seminer düzenlendi. Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt ve eşi Hatice Söğüt dışında meclis üyeleri ve vatandaşların da katılım sağladığı programda, Körfez Belediyesi Veteriner Hekimi Arzu Demirhan Ergeç katılımcılara bilgiler aktardı.

İNSANİ SORUMLULUĞUMUZ

Körfez Belediyesi tarafından seminer sonrasında katılımcılara da günün anlamına uygun olarak üzerinde ‘bir öğün de bizden olsun’ yazılı mamalar dağıtıldı. Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, “Aynı dünyayı paylaştığımız dostlarımızı korumak ilk olarak insani sorumluluğumuzdur. Bu bilinci geleceğimiz olan çocuklarımıza her fırsatta hatırlatıyoruz” dedi.

Körfez Gazetesi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner5