Körfez için önemli protokol

Körfez Belediyesi ve Türkiye Binicilik Federasyonu arasında imzalanan protokol kapsamında ulusal ve uluslararası müsabakalar Körfez’de düzenlenecek. Bölge için ilk olacak yarışmalar kapsamında tesis de kurulacak.

Körfez için önemli protokol

Körfez Belediyesi ve Türkiye Binicilik Federasyonu arasında imzalanan protokol kapsamında Türkiye’de yapılacak ulusal ve uluslar arası müsabakaların Körfez’de kurulacak tesiste yapılması yönünde iş birliği gerçekleştirildi. Protokol kapsamında bölgede bir tesis kurulacak ve ilk yarışma da kasım ayı içerisinde gerçekleştirilecek.

İMZALAR ATILDI

Türkiye Binicilik Federasyonu’nda gerçekleştirilen protokol imza törenine; Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Türkiye Binicilik Federasyonu Başkanı Hasan Engin Tuncer, Körfez Belediye Başkan Yardımcısı Osman Yurt ve Gençlik ve Spor Müdürü Ali Osman Baş da katıldı. Başkan Söğüt, protokolün hayırlı olması temennisinde bulundu.

TESİS DE KAZANDIRILACAK

Türkiye Binicilik Federasyonu Başkanı Hasan Engin Tuncer, binicilik ve at yetiştiriciliği için önemli bir protokol imzaladıklarını belirterek, “Körfez bölgesindeki önemli ulusal ve uluslar arası müsabakalar düzenleyeceğiz. Bunların ilkini de kasım ayında yapacağız. Bu vesileyle bölgeyi at biniciliği açısından canlandırıyor ve hep birlikte bir tesis kazandırıyoruz” ifadelerini kullandı.

SÖĞÜT, “BİNİCİLİK ATA SPORUMUZ”

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt de ata spor olan biniciliğe önem verdiklerinin altını çizerek, “Ata sporumuza önemli müsabakalarda ev sahipliği yapmaktan son derece mutlu olacağız. Tesiste yapılacak uluslararası müsabakalar bölgemiz adına ilk olacak. Ayrıca bu sporla ilgilenecek gençleri yetiştirme imkanı da bulacağız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2023, 13:19

Körfez Gazetesi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner5