Körfez’de, ‘sıfır atık’ sistemi güçleniyor

Körfez Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Sıfır Atık Şefliği tarafından yürütülen sıfır atık çalışmaları, artarak devam ediyor

Körfez’de, ‘sıfır atık’ sistemi güçleniyor

Körfez Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Sıfır Atık Şefliği tarafından yürütülen sıfır atık sistemi gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. Sağlıklı bir atık yönetimi ve atıkların geri dönüşümü için önemli çalışmalar yapan Körfez Belediyesi, mahallelere sıfır atık konteynırları koymaya devam ediyor.

SIFIR ATIK ÖNEMLİ

Sıfır atık kapsamında halkın yoğun yaşandığı mahalle merkezlerine atık pil, elektronik atık, bitkisel atık yağ, ilaç atıkları, ambalaj atıkları gibi atıkların atılacağı Mobil Atık Getirme Merkezleri ve koneynırlar yerleştirmeye devam ediliyor. Hem kurumlarda hem de mahallelere yerleştirilen bu atık merkezleri ile toplanan atıklar, geri dönüşüm olarak ya da enerji olarak bize geri dönüş sağlıyor. Son olarak Körfezkent TOKİ konutları bölgesine Sıfır Atık ekipmanları yerleştirildi.

KÖRFEZ HALKI ARTIK DAHA BİLİNÇLİ

Yaptığı çalışmalarla sıfır atık sistemini destekleyen Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, halkın bu konuda özverili olduğunu söyledi. Şener Söğüt; “ Körfez halkı artık daha bilinçli.  Halkımızın çevre bilinci ve atık geri dönüşüm talepleri hızla artıyor. Biz de bu taleplere cevap verebilmek için elimizden geleni yapıyoruz. Daha sağlıklı ve yaşanabilir bir Körfez için Sıfır Atık projelerine çok önem veriyoruz " dedi.

Körfez Gazetesi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner5