banner3

Özcan, üreten kadınlara cesaret verdi

Kadın girşimci destek paketiyle bir yılda 131 bin 787 kadına 14,4 milyar TL kredi desteği sağlayan Halkbank, Üreten Kadınlar Buluşmaları’nın 4’üncüsünü Başiskele The Ness Otel’de gerçekleştirdi.  

Özcan, üreten kadınlara cesaret verdi

Bu önemli organizasyon için ilimizin tercih edilmesinde önemli rolü olan Marmara Kadın Kooperatifleri Birliği Başkanı Nuket Özcan, ilimizi temsilen panelde yaptığı konuşmada girişimci kadınlara cesaret verdi. 

HALKBANK, ÖNEMLİ ORGANİZASYON 

İÇİN KOCAELİ’Yİ TERCİH ETTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın da desteğiyle başlayan Halkbank Üreten Kadınlar Buluşmaları’nın dördüncüsü Kocaeli’de gerçekleşti. Bu büyük buluşmaya Başiskele The Ness Otel ev sahipliği yaptı. Balıkesir, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Edirne, İstanbul, Kırklareli, Sakarya, Tekirdağ ve Yalova gibi çevre illerden de temsilcilerin yer aldığı dev organizasyonda Halkbank bölge koordinatörleri ve şube müdürleri de yer aldı. Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, kadın girşimcileri bir araya getiren buluşmada “Türkiye genelini değerlendirdiğimizde kadın girişimci desteklerimize yönelik ilginin yoğunluğunu ve kadınların iş hayatına dahil olma isteklerinin fazla olduğunu söyleyebiliriz. Kadınlarımızın iş dünyasına katılımlarını sağlamak ülke ekonomisinin kalkınması için oldukça önem taşımaktadır. Geçen yıl Dünya Kadınlar Günü’nde Kadın Girişimci Destek Paketimizi duyurduk ve işletmelerimize uygun koşullarda finansman imkânı sunduk. Desteklerimiz, kadın girişimci ekosistemine büyük yarar sağlayan projelerden birine dönüşmüştür” dedi. 

TÜRKİYE’NİN EN ÖNEMLİ KADIN 

GİRİŞİMCİ DESTEK PROGRAMI

Sağladıkları desteklerin Türkiye’nin diğer bölgelerinde olduğu gibi Marmara Bölgesi’nde de yoğun ilgi gördüğünü söyleyen Arslan; Balıkesir, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Edirne, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ ve Yalova’dan 36 bin 847 kadın girişimciye toplam 3,4 milyar TL kredi kullandırdıklarını, Türkiye genelinde ise 131 bin 787 kadın girişimciye ulaşarak 14,4 milyar TL’lik kredi desteği sağladıklarını açıkladı. Halkbank Üreten Kadınlar Kocaeli Buluşması’nda “Marka Kooperatifler” ve “İlham Veren Kadınlar” panelleri de düzenlendi. Organizasyon için ilimizin tercih edilmesinde önemli rolü bulunan Marmara Kadın Kooperatifleri Birliği Başkanı Nuket Özcan da Türkiye’de tek üst birlik başkanı olarak bir konuşma yaptı. 

ÖZCAN: “HAYAL EDİN VE 

GERÇEKLEŞECEĞİNE İNANIN”

Konuşmasına Tarihçi-Yazar Prof.Dr.İlber Ortaylı’nın “Çoğu insanın yol açmaya cesareti yoktur. Ya sağa döner ya sola; üçüncü bir yoldan yürümek istemez. Hep hazır yola sapmaya çalışır. Bu bir cüret, cesaret meselesidir. Ama şunu bilin ki, hayatta ancak kendi fillerini Alp Dağı’ndan aşıran, aşırmayı düşleyen insanlar başarılı olur” sözleriyle başlayan Özcan, “Bu anlayışla çıktığımız yolda üreten kadınların çatı birliği olarak biz henüz aşırmadık ama fillerimizi Alp Dağı’nın eteğine getirdik. Marmara Kadın Kooparetifleri Birliği düşleyenlerin güç birliğidir. Halkbank gibi kadınlarımızın arkasında çok güçlü şekilde duran bir kurumu bugün ilimizde ağırlamaktan mutluluk duyduk. Kadınlarımız hayal etsin ve bu hayallerin gerçekleşebileceğine inansın” dedi. Konuşmaların ardından Halkbank Üreten Kadınlar Kocaeli Buluşması’nda, Genç Girişimci Destek Paketi’nden faydalanan girişimci kadınlara, üretkenliklerini desteklemek adına kredileri sembolik olarak takdim edildi.

Körfez Gazetesi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner5