İzmit Belediyesi, 23. Uluslararası  Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali’nde

İzmit Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, Büyükçekmece Belediyesi tarafından düzenlenen 23. Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali’nde Han Halı, İpek Halı ve Keçe kategorilerinde stant açarken İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet de festivalin açılış törenine katıldı

İzmit Belediyesi, 23. Uluslararası   Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali’nde

Büyükçekmece’de bu yıl 23’üncüsü düzenlenen Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali dün akşam yapılan açılış töreniyle başladı. 29 Temmuz – 6 Ağustos tarihleri arasında “Sevgi Birbirimize, Barış Hepimize” sloganıyla düzenlenen festivalde İzmit Belediyesi de yerini aldı. Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, festival boyunca açık olacak stant ile Han Halı, İpek Halı ve Keçe’yi 64 ülkeden gelen bin 500 kültür ve sanat elçisine tanıtacak. 

FESTİVALİ YERİNDE İZLEDİ

Festivalin açılış töreni Büyükçekmece Kemal Sunal Amfi Tiyatro’da yapılırken İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet de açılışta yerini aldı. İzmit’te kültür ve sanatı yeniden canlandırmak için birçok projeye imza atan Başkan Hürriyet, tüm dünyanın ilgi gösterdiği Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali’ni de yerinde takip etti. Festival kapsamında düzenlenen etkinlikleri Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün ile birlikte izleyen Başkan Hürriyet, açılış törenini de İstanbul Büyükşehir belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile birlikte takip etti.

Körfez Gazetesi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner5