Doğantepe Kadırga Şenlikleri Coşkuyla Başladı

Başiskele Belediyesi tarafından düzenlenen Doğantepe Kadırga Şenlikleri büyük bir coşkuyla başladı.  

Doğantepe Kadırga Şenlikleri Coşkuyla Başladı

 

Karadeniz müziğinin güçlü seslerinin sahne aldığı Doğantepe Kadırga Şenlikleri'nin ilk gününde Kocaelililer unutulmaz bir akşam yaşadı. 

 

YOĞUN KATILIM

 

Başiskele Belediyesi’nin ev sahipliğinde Hamza Dağı eteklerinde Paşadağ Mahallesi’nde gerçekleştirilen şenliklere Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü başta olmak üzere belediye meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar ve 7'den 77'ye yüzlerce vatandaş katılım gösterdi.

 

HEP BİRLİKTE SAATLERCE HORONLAR ÇEKİLDİ

 

3 gün sürecek Doğantepe Kadırga Şenlikleri'nin ilk gününde Karadeniz müziğinin en önemli ses sanatçılarından Recebim, Bedirhan ve Mehmet Durak sahne aldı. Kemençeler eşliğinde müziğin ritmine kendini kaptıran Kocaeliler saatlerce horon çekerek eğlenceli vakitler geçirdi. Belediye Başkanı M. Yasin Özlü de hemşehrileriyle birlikte el ele omuz omuza horon çekerek komşularının sevincine ortak oldu.

 

ÇOCUKLAR UNUTULMADI

 

Doğantepe Kadırga Şenliğinde sadece büyükler eğlenmedi. 7'den 77'ye kadın erkek çoluk çocuk herkesin yoğun ilgi gösterdiği şenlikte, etkinlik alanına kurulan devasa büyüklükteki şişme parkta çocuklar gönüllerince ve güvenli bir şekilde oyunlar oynadılar.

 

BU AKŞAM VE YARIN DA DEVAM EDECEK

 

İlk günü büyük bir coşkuyla geçen şenlikler bu akşam ve yarın da devam edecek. 

Bugün saat 17:00'da başlayacak şenlikte Yasemin Yıldız, Mehmet Tak, Sebihan Altunay ve Sultan Bekçi sahne alırken, 24 Temmuz Pazar günü ise Hayri Yaşar Karagülle, Akçaabatlı Şenol ve Onur Özkan vatandaşlara unutulmaz bir müzik şöleni yaşatacaklar.

 

4 GÜZERGÂHTAN SERVİS VAR

 

Başiskele Belediyesi, Doğantepe Kadırga Şenlikleri'ne katılım göstermek isteyen vatandaşlara büyük ulaşım kolaylığı da sağladı. İlçenin 4 ayrı noktasından 4 ayrı servis güzergahı oluşturdu. Karadenizliler Mahallesi, Yeniköy Merkez Mahallesi, Döngel Mahallesi ve Bahçecik'ten kalkış saatleri 18:00 ve 19:30 olmak üzere 4 ayrı güzergâhtan etkinlik alanına ücretsiz ulaşım sağlanabiliyor. Vatandaşlar dönüş için ise üç farklı saatte (21:30, 23:30 ve 00:30) servis araçlarını kullanabilecekler. 

Körfez Gazetesi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner5