Körfez’den Çat’a ‘Kardeşlik’ köprüsü

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, beraberindeki heyetle birlikte ‘Kardeş Belediye’ olan Çat’a ziyarette bulundu. Çat Belediye Başkanı Melik Yaşar tarafından ağırlanan heyet, tarihi ve kültürel alanları gezdi, Büyükşehir Belediye Başkanı ve Erzurum Valisi’ni ziyaret etti

Körfez’den Çat’a ‘Kardeşlik’ köprüsü

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, geçtiğimiz ay meclis kararı ile ‘kardeş belediye’ protokolü imzalanan Çat Belediyesi’ne ziyarette bulundu. Çat Belediye Başkanı Melik Yaşar’ın daveti üzerine Başkan Söğüt ile birlikte; Başkan yardımcıları Faruk Denli, Osman Yurt, Levent Yılmaz, AK Parti Körfez İlçe Başkanı Ramazan Tuna, meclis üyeleri, Kent Konseyi Başkanı Nazmi Akın, Körfez Erzurumlular Derneği Başkanı Yavuz Göğdemir, Körfez Çatlılar Derneği Başkanı Selami Laçin de katıldı.

GÜZEL İŞLERE İMZA ATMIŞLAR

Başkan Söğüt ve beraberindeki heyet ilk olarak Erzurum Çat Belediye Başkanlığı’nı ziyaret etti. Burada Başkan Melik Yaşar ve Başkan yardımcısı Bekir Sarıgül tarafından karşılanan heyet daha sonra ilçede yürütülen çalışmaları inceledi. Çat’ın tarihi ve turistik alanlarını da gezen Başkan Söğüt, “Kardeş belediyemiz Çat’ta bizleri en güzel şekilde ağırlayan Başkanımız Melik Yaşar’a teşekkür ediyorum. 2,5 yılda güzel işlere imza atmışlar. Hem proje üretmişler hem de gönül kazanmışlar” dedi.

SEKMEN VE OKAY MEMİŞ’E ZİYARET

Başkan Şener Söğüt ve heyet Çat dışında Erzurum’un da tarihi mekanlarını ziyaret etti. Nene Hatun’un mezarına da giden Başkan Söğüt, burada dua etti. Başkan Söğüt Erzurum Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ve Erzurum Valisi Okay Memiş’i de ziyaret etti. Plaket takdim eden Başkan Söğüt, çalışmalarında başlarılar diledi.

Körfez Gazetesi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner5