Kocaeli'de "Sağlıklı Yaşam" Semineri Düzenlendi

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü, 4 Mart Dünya Obezite Günü kapsamında Kocaeli Valiliği yerleşkesinde görevli kamu personellerine yönelik olarak sağlıklı beslenme, hareketli yaşam ve davranış kontrolü konularını içeren bir dizi eğitim semineri gerçekleştirdi.

Kocaeli'de "Sağlıklı Yaşam" Semineri Düzenlendi

Çalışanların yoğun ilgi gösterdiği programda açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Yüksel Pehlevan obeziteyle mücadelenin önemine dikkat çekti, Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü olarak bu tarz eğitim programlarının ilerleyen dönemde çok daha fazla gerçekleştirileceği mesajını verdi.

Açılış konuşmalarının ardından Akçakocabey Sağlıklı Hayat Merkezinde görevli fizyoterapist Yalçın Özel, Diyetisyen Müge Çınar ve Uzman Psikolog Nermin Koçoğlu tarafından katılımcılara “hareketli yaşam, egzersiz, ağrı yönetimi, sağlıklı beslenme, diyet, kalori hesaplama, kilo verme, öğün yönetimi, kendini tanıma, beslenme ve psikoloji konularında önemli bilgiler aktarıldı.

Katılımcıların interaktif olarak soru ve görüşleriyle katkı sunduğu seminerde, genel olarak fazla kilolu veya obez olmanın hipertansiyon, hiperlipidemi, kalp-damar hastalıkları, inme, Tip 2 diyabet, bazı kanser türleri, kas-eklem hastalıkları ve solunum sistemi hastalıkları gibi pek çok sağlık sorunları riskini arttırdığı vurgulandı, hastalıkların altında yatan risk faktörleri ve nedenler detaylı olarak irdelendi.

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2022, 21:57

Körfez Gazetesi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner5