2 ayrı olayda, toplam 9 şüpheli şahıs yakalandı

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonlar sonucunda,

2 ayrı olayda, toplam 9 şüpheli şahıs yakalandı

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonlar sonucunda, İlimiz Kartepe ve Gebze ilçelerinde 2 ayrı olayda toplam 9 şüpheli şahıs yakalandı. Yapılan detaylı çalışmalar sonucunda, uyuşturucu madde ticareti yaptıkları tespit edilen şahısların üzerlerinde ve bulundukları adreslerde yapılan aramalarda, çok sayıda uyuşturucu madde ele geçirildi.

Operasyonlar kapsamında yakalanan şüphelilerin emniyetteki işlemleri devam ederken, olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı. Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, uyuşturucu madde ticareti yapan şahısların yakalanması için titizlikle çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti. Vatandaşların da uyuşturucu madde ticareti yapan kişilere karşı duyarlı olmaları ve şüpheli durumlarda polise bilgi verilmesi gerektiği vurgulandı.

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce 20.02.2024 tarihinde İlimiz Kartepeve Gebze ilçelerinde 2 olayda toplam 9 şüpheli şahıs yakalanmıştır.

Çalışmalar neticesinde:

�� 1 kilo 516 gr SENTETİK KANNABİNOİD,

�� 62 gr METAMFETAMİN,

�� 6.520 TL PARA ele geçirilmiştir.

Yakalanan 4 şüpheli hakkında TCK 191 kapsamında işlem yapılarak serbest bırakılmıştır. Uyuşturucu madde ticareti yaptığı değerlendirilen 5 şüpheli şahıs Adli Makamlara mevcutlu olarak sevk edilmiş, U.A. isimli şahıs serbest bırakılmış, F.Ö. isimli şahıs Adli Kontrol şartı ile serbest bırakılmış, F.Ç., Y.A. ve E.A. isimli 3 şahıs TUTUKLANMIŞTIR.

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü olarak ilimiz genelinde suçun önlenmesi ve faillerinin yakalanmasına yönelik çalışmalarımız kararlılıkla sürdürülecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

KOCAELİ EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

Körfez Gazetesi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner5