banner10

Kocaeli’nde, FETÖ operasyonunda 61 şüpheli yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 23 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen 'KISKAÇ-8' operasyonlarında 61 şüphelinin yakalandığını açıkladı.

Kocaeli’nde, FETÖ operasyonunda 61 şüpheli yakalandı

Kocaeli’nde FETÖ operasyonunda 61 şüpheli yakalandı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 23 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen 'KISKAÇ-8' operasyonlarında 61 şüphelinin yakalandığını açıkladı. Operasyon kapsamında gözaltına alınan şüphelilerin FETÖ ile bağlantılı oldukları ve örgütün faaliyetlerine destek verdikleri belirtiliyor.

Yapılan operasyonlarla FETÖ'nün etkisiz hale getirilmesi ve örgüte ait yapılanmaların deşifre edilmesi hedefleniyor. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, operasyonların devam edeceğini ve FETÖ ile mücadelede kararlılıkla çalışmaların sürdürüleceğini vurguladı. Operasyonlar sonucunda elde edilen delillerin mahkemeye sunularak şüphelilerin yargılanmalarının sağlanacağı belirtiliyor.

FETÖ'nün Türkiye'deki faaliyetlerine yönelik operasyonlar sık sık gerçekleştiriliyor ve örgüte ait yapılanmaların deşifre edilmesi için çalışmalar devam ediyor. Hükümet yetkilileri, FETÖ'nün ülke içinde ve dışında faaliyet gösteren yapılanmalarını ortaya çıkarmak ve örgütün etkisini azaltmak için kararlı bir şekilde mücadele edeceklerini belirtiyor.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 23 ilde FETÖ’ye yönelik eş zamanlı olarak gerçekleştirilen ‘KISKAÇ-8’ operasyonlarında 61 şüphelinin yakalandığını duyurdu.

Bakan Yerlikaya sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “FETÖ’cülere göz açtırmayacağız. Aziz milletimizin duası ve destekleriyle terör örgütleri ve onların iş birlikçilerinin nefeslerini keseceğiz.

Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı ve Terörle Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde; İl Emniyet Müdürlüklerince Adana, Amasya, Ankara, Aydın, Afyonkarahisar, Balıkesir, Batman, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Erzurum, Nevşehir, Ordu, Osmaniye, Rize, Kastamonu, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Mardin, Muğla, Sakarya ve Zonguldak’ta FETÖ’ye yönelik gerçekleştirilen 'KISKAÇ-8' operasyonlarında şüphelilerin, örgütün sözde 'askeri mahrem yapılanması' ve 'emniyet mahrem yapılanması' içerisinde faaliyette bulundukları değerlendirilen, örgüt içerisinde sorumlu şahıslar ile operasyonel hatlar üzerinden irtibatlı oldukları ve kriptolu haberleşme programı ByLock kullandıkları tespit edilen, ifade ve teşhislerde adı geçen, örgütün 'Gaybubet Evi' olarak adlandırdığı hücre evlerinde saklanan, örgüt koordinesinde KPSS çalışma evlerinde sınavlara hazırlanan ve FETÖ soruşturmaları kapsamında haklarında kesinleşmiş hapis cezası ve aranma kaydı bulunan toplam 61 şüpheli yakalandı" ifadelerini kullandı

Körfez Gazetesi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner5