Üreten kadınlar kamera karşısına geçti

Kadın girişimi, üretim ve işletme kooperatiflerinin bir araya gelmesiyle Kocaeli’de kurulan ve faaliyet alanı tüm Türkiye’ye yayılan Marmara Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifleri Birliği’nin 9 ayrı ilde kadın girişimcilerin kamera karşısına geçtiği 15 ayrı tanıtım filmi büyük beğeni topladı.

Üreten kadınlar kamera karşısına geçti

ÖNEMLİ İŞLERE İMZA ATIYOR

2020 yılı ağustos ayında Kocaeli’de Nuket Özcan başkanlığında kurulan, gıda, ev yemekleri, giyim, ev tekstili, turizm, reklam ve sosyal medya, organizasyon ile tıbbi ve aromatik bitkiler alanınlarında faaliyet gösteren kooperatfilerden oluşan Marmara Kadın Kooperatifleri Birliği, kuruluşundan bu yana 1 yılı geride bırakırken önemli işlere imza atmaya devam ediyor. Kocaeli’de çalışmalarına başlayan birlik artık tüm Türkiye’den kadın girişimcileri ile buluştu.

ŞİMDİ DAHA GÜÇLÜYÜZ MESAJI

Marmara Kadın Kooperatifleri Birliği’nin farklı şehirlerde yaşayan ve o illerde çalışmalar gerçekleştiren kadın paydaşları birliğin tanıtım filmleri için kamera karşısına geçti. Marmara Kadın Kooperatifleri Birliği paydaşlarından Elif Talay tarafından çekimi gerçekleştirilen filmlerde kadın üreticiler “Zaman birlik olma zamanı diyerek çıktığımız bu yolda, birliğimizden aldığımız ilhamla, üretmeye devam ediyoruz” diyerek Türkiye’nin dört bir yanındaki kadın girişimcilere şimdi daha güçlüyüz mesajı verdi. 

DOKUZ AYRI İLDE ÇEKİLDİ

Filmlerin metin yazımı ve sosyal medya servisini yine Marmara Kadın Kooparetifleri Birliği paydaşı İzel Ergut yaptı. Kocaeli, İstanbul, Yalova, Sakarya, Balıkesir, Çanakkale, Tekirdağ, Edirne ve Bursa’da çekilen filmler Marmara Kadın Kooperatifleri Birliği’nin sosyal medya hesaplarında paylaşılması sonrası yoğun ilgiyle karşılaştı. Çekildiği illerin doğal ve tarihi güzellikleri drone kameralar da kullanılarak çekimlere yansıtılam filmlerin ilk gösterimi 6 Aralık’taki lansman toplantısında gerçekleşmişti.

Körfez Gazetesi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner5