Başkan Şener Söğüt, “Hereke Halısı’na değer katıyoruz”

Körfez Belediyesi, Hereke Halısı'nın marka değerini arttırmak amacıyla başlattığı çalışmalar kapsamında Halı Atölyesi ve Halı Müzesi projesini hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Başkan Şener Söğüt, “Hereke Halısı’na değer katıyoruz”

Körfez Belediyesi, Hereke Halısı'nın marka değerini arttırmak amacıyla başlattığı çalışmalar kapsamında Halı Atölyesi ve Halı Müzesi projesini hayata geçirmeye hazırlanıyor. Proje kapsamında son hazırlıkların yapıldığı yer, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt ve Körfez Kaymakamı Uğur Kalkar tarafından ziyaret edildi. Açılışın kısa sürede gerçekleştirileceği belirtildi.

Hereke Halısı, Türk halıcılığının önemli bir simgesi olarak bilinmektedir. Körfez Belediyesi'nin bu projesiyle Hereke Halısı'nın tarihi ve kültürel değerleri korunacak ve gelecek nesillere aktarılacak. Halı Atölyesi ve Halı Müzesi, bölgeye turistik anlamda da katkı sağlayacak ve ziyaretçilerin ilgisini çekecek bir merkez olacak.

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, projenin tamamlanma aşamasına gelindiğini ve açılış için heyecanlı olduklarını belirtti. Söğüt, Hereke Halısı'nın marka değerini arttırmak ve bölge ekonomisine katkı sağlamak amacıyla bu projeyi hayata geçirdiklerini vurguladı. Halı Atölyesi ve Halı Müzesi'nin bölgeye ve ülkeye değer katacağını ifade etti.

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) iş birliği ile Hereke Halısı’nın marka değerini arttırmak için hayata geçirilen Halı Üretim Atölyesi ve Halı Müzesi’nin kısa sürede açılışını da gerçekleştireceklerini belirten Başkan Söğüt, “Hereke halısının daha güzel ve etkin tanıtımlarını yapmak, markalaşma ve Hereke’nin ismini duyurmak için de bizler gerekli adımları atıyoruz” dedi

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2024, 14:09

Körfez Gazetesi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner5