banner10

Körfez Belediyesi, çalışanların maaşlarına, yüzde 77 zam yaptı

Körfez Belediyesi, çalışanlarının maaşlarını artırmak için önemli bir adım attı. Belediye Başkanı, çalışanların ekonomik koşullarının iyileştirilmesi gerektiğini belirterek, maaşlara yüzde 77 zam yapılmasına karar verildiğini duyurdu. Bu zam kararıyla birlikte çalışanların maaşlarına önemli bir artış sağlanacak ve çalışanların motivasyonu da yükselmiş olacak.

Körfez Belediyesi, çalışanların maaşlarına, yüzde 77 zam yaptı

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, yüzde 66,77 zam alacak olan Körfez Belediyesi çalışanlarına ek yüzde 10,68 zam daha yaptı. İkramiye ve sosyal haklar ile birlikte giydirilmiş maaş 37 bin TL’ye yükseldi

Körfez Belediyesi’nde maaşlara yüzde 77 zam

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, belediye bünyesinde çalışan KÖRPAŞ ve kadrolu işçilere zam müjdesinde bulundu. Belediye-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Ertuğrul Çınar ile bir araya gelen ve değerlendirmelerde bulunan Başkan Söğüt, daha sonra Başkan Yardımcısı İbrahim Çırpan ve Yerel-Sen yetkililerinin de katılımıyla açıklamada bulundu, yeni zam oranını açıkladı.

Körfez Belediyesi'nde çalışanların maaşlarına yüzde 77 zam yapıldığı bildirildi. Belediye yetkilileri, bu zamın çalışanların yaşam standartlarını yükseltmek ve motivasyonlarını artırmak amacıyla yapıldığını belirtti. Zam oranının yüksek olmasının sebebi olarak, belediyenin mali durumunun iyi olması ve çalışanların emeklerinin karşılığını alması gerektiği gösterildi. Bu zamla birlikte çalışanların maaşlarına önemli bir artış sağlanacak ve belediye personelinin daha iyi koşullarda çalışması hedefleniyor.

SENDİKALARLA GÖRÜŞTÜ

“Normalde 2024 yılında çalışma arkadaşlarımıza enflasyon farkı artı 2 puan da refah payı verecektik” diyen Başkan Söğüt, “Dün Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, İl Başkanımız Şahin Talus ve İlçe Belediye Başkanlarımızın katılımıyla zam kararını almıştık. Bugün de sendikalarımız ile görüştük ve son kararı verdik.

Yapılan zam kararı, Körfez Belediyesi'nde çalışan memurlar arasında büyük bir memnuniyet yarattı. Çalışanlar, uzun süredir maaşlarının yetersiz olduğunu belirterek, yapılan zamın kendileri için büyük bir destek olduğunu ifade etti. Ayrıca, maaşların artmasıyla birlikte çalışanların yaşam standartlarının da yükselmesi bekleniyor.

YÜZDE 77,45 ORANINDA ZAM

Yıllık enflasyon yüzde 64,77’ydi, artı 2 puan refah payıydı. Çalışma arkadaşlarımıza toplamda yüzde 66,77 zam yapacaktık. Hem emekliye hem de asgari ücrete yapılan enflasyon farkı zammını biz de tüm çalışanlarımıza uygulama kararı aldık.

Toplam zam oranını yüzde 77,45 olarak gerçekleştirdik.

EN DÜŞÜK YEVMİYE 1.096 TL OLDU

En düşük yevmiyeydi 1.096 TL’ye yükselttik. Evli ve bir çocuk sahibi olan çalışanımızın alacağı en düşük maaş da 31.670 TL oldu. Tabi sorumluluk ücretleri bunun dışında. İkramiyeleri ve bayram paralarını da eklediğimizde çalışanlarımızın giydirilmiş en düşük maaşı da 37.000 TL olmuş oldu” dedi.

YAPILAN HER ESERDE EMEKLERİ BÜYÜK

Başkan Söğüt, “Çalışanlarımızla birlikte 5 yılda güzel hizmetler yaptık. Yapılan her eserde çalışma arkadaşlarımızın emekleri büyük. Buradan tüm çalışanlarımıza gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun” dedi. Belediye-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Ertuğrul Çınar da Başkan Söğüt’e teşekkür ederek, “Belediye Başkanımıza üyelerimiz ve sendikamız adına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2024, 09:47

Körfez Gazetesi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner5