Çocuk Sinema Okulu’nda geleceğin sinemacıları yetişiyor

İzmit Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde hayata geçirilen Çocuk Sinema Okulu’nda geleceğin sinemacıları büyük bir gayretle çalışıyor

Çocuk Sinema Okulu’nda  geleceğin sinemacıları yetişiyor

İzmit Belediyesi ve Çocuk Sinema Okulu işbirliği ile çocukların içindeki yaratıcılığı ve sanatçı kimliklerini ortaya çıkarmak amacıyla 2’nci dönemi başlayan Çocuk Sinema Okulu’nda eğitimler devam ediyor. Seçmelerde başarılı olan 56 çocuk, Çocuk Sinema Okulu kurucusu Emre Turanlı ve alanında uzman eğitmenlerden eğitim alıyor. 7-14 yaş arasındaki çocuklar her hafta Cumartesi günü Belsa Plaza B Blok’ta çalışmalarına devam ediyor.

ÇOCUKLAR 4 KISA FİLM HAZIRLAYACAK

İzmit Belediyesi Çocuk Sinema Okulu öğrencileri Türkiye’de ilk defa gerçekleşecek olan 55 adet senaryo örneği ile bir ilke imza atıyor. İki gruba ayrılarak çalışan çocukların bir kısmı TBMM’nin kuruluşunu konu alan bir çalışma yaparken diğer kısmı ise çocuk bayramını konu alan bir senaryo hazırlıyorlar. Çekilecek olan 4 kısa filmin konusu 56 adet senaryonun içerisinden seçilecek. Çocuklar çektikleri kısa filmleri gala gecesi ile taçlandırarak izleyici ile buluşturacak.

Körfez Gazetesi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner5