Körfez’de Hocalı Şehitleri unutulmadı

Azerbaycan’ın Hocalı kasabasında 26 Şubat 1992 tarihinde Ermeniler tarafından haince katledilen şehitler Körfez’de dualarla anıldı, anıt önüne karanfiller bırakıldı

Körfez’de Hocalı Şehitleri unutulmadı

Yavuz Sultan Selim Mahallesi’nde Körfez Belediyesi tarafından yapılan Hocalı Şehitleri anıtı önünde düzenlenen anma etkinliğine; Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Başkan Yardımcısı Osman Yurt, Körfez Azerbaycan Kültür ve Spor Derneği Başkanı Eren Kazgan, siyasi parti ve STK temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

KARA BİR LEKEDİR

Dernek Başkanı Eren Kazgan, yaptığı konuşmada acının hala taze olduğunu belirtti. Başkan Şener Söğüt de, “30 yıl önce dünyanın gözü önünde yaşanan vahşetin sebep olduğu yaralar hala taze. Genç, yaşlı, kadın, erkek demeden şehitlerimize yapılan katliam değil, tarihe kara leke olarak geçen bir soykırımdır.

ASLA UNUTMAYACAĞIZ

Azerbaycanlı kardeşlerimiz 30 yıl önce yaşanan katliamın bedelini 2020 yılında 44 gün süren şanlı bir destanla ödeterek tarihlerinde yeni bir sayfa açmıştır. Acıyı dindirmemiştir ama biraz olsun merhem olmuştur. Ama bizler bu soykırımı tarihin kara lekelerinden biri olarak asla unutmayacağız.

TEK MİLLET, İKİ DEVLET

Hocalı katliamında hayatını kaybeden ve vatanları için kahramanca savaşan bütün şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyorum. Tek millet, iki devlet olarak bizler her zaman Azerbaycan’ın yanında yer alacağız” dedi. Konuşmanın ardından anıta karanfil bırakıldı ve dualar edildi.

Körfez Gazetesi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner5