1.540.000 Adet, içi doldurulmuş makaron, ele geçirildi

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kaçakçılıkla mücadele kapsamında yaptıkları çalışmalar sonucunda önemli bir operasyona imza attı.

1.540.000 Adet, içi doldurulmuş makaron, ele geçirildi

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kaçakçılıkla mücadele kapsamında yaptıkları çalışmalar sonucunda önemli bir operasyona imza attı. 22 Mayıs 2024 tarihinde Körfez ilçesi TEM Otoyolu İstanbul istikametinde durdurulan bir araçta yapılan arama sonucunda, 1.540.000 adet içi doldurulmuş makaron ele geçirildi. Gümrük kaçağı olduğu değerlendirilen bu suç unsurları ile ilgili olarak bir şüpheli şahıs yakalandı ve hakkında 5607 Sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu kapsamında tahkikat başlatıldı.

Ele geçirilen kaçak malzemelerin piyasa değerinin oldukça yüksek olduğu belirtilirken, şüpheli şahsın ifadesine başvurulacak ve soruşturma detaylı bir şekilde yürütülecektir. Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kaçakçılıkla mücadele konusunda kararlılıkla çalışmalarına devam edeceklerini belirtirken, halkın da bu tür suçlara karşı duyarlı olması gerektiğini vurguladı. Operasyonun detayları ise 23 Mayıs 2024 tarihinde mevcutlu olarak gönderilecek olan tahkikat evrakıyla netlik kazanacak.

Körfez Gazetesi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner5