Kocaeli'de Şüpheliler İş Yeri ve Araç Kurşunladı, 11 Kişi Yakalandı

Kocaeli'nin Darıca ilçesinde geçtiğimiz aylarda iş yerleri ve araçların kurşunlanmasıyla ilgili olayları gerçekleştirdiği tespit edilen şüpheliler, polisin düzenlediği operasyonla yakalandı.

Kocaeli'de Şüpheliler İş Yeri ve Araç Kurşunladı, 11 Kişi Yakalandı

Kocaeli'nin Darıca ilçesinde geçtiğimiz aylarda iş yerleri ve araçların kurşunlanmasıyla ilgili olayları gerçekleştirdiği tespit edilen şüpheliler, polisin düzenlediği operasyonla yakalandı. Edinilen bilgilere göre, 5 Mayıs ile 1 Temmuz tarihleri arasında gece saatlerinde meydana gelen kurşunlama olayları üzerine Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü harekete geçti.

Operasyonla Yakalanma

Polis ekipleri, olayların ardından kaçan şüphelilerin yakalanması için titiz bir çalışma başlattı. Yürütülen detaylı teknik takip ve istihbari çalışmalar sonucunda, olaylara karıştığı belirlenen 11 şüpheli Darıca'da düzenlenen operasyonla gözaltına alındı.

Hukuki Süreç

Gözaltına alınan şüpheliler, ifadeleri alındıktan sonra Gebze Adliyesi'ne sevk edildi. Savcılık tarafından sorgulanan şüphelilerden 10'u tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edilirken, bir şüpheli ise serbest bırakıldı.

Olayın Detayları

Olaylar, gece saatlerinde iş yerlerine ve araçlara yapılan kurşunlama şeklinde gerçekleşti. Şüphelilerin bu eylemleri neden gerçekleştirdiği ve olaylara hangi amaçla karıştıkları konusunda soruşturma devam ediyor.

Kamunun Güvenliği İçin Çalışmalar

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü, organize suç örgütlerinin faaliyetlerini önlemeye yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Halkın güvenliği ve kamu düzeninin korunması amacıyla yapılan operasyonlarla suç işleyenlerin adalet önünde hesap vermeleri sağlanıyor.

Körfez Gazetesi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner5