banner10

GTÜ Ailesi, Down Sendromlu çocuklarla, bir araya geldi.

GTÜ Ailesi, Down Sendromlu çocuklarla bir araya gelerek onlar için özel bir gün düzenledi. "Minik Kaşiflerin Özel Günü" adı verilen etkinlikte, çocuklar hem eğlenceli aktivitelerle vakit geçirdi hem de özel olarak hazırlanan sürprizlerle mutlu edildi.

GTÜ Ailesi, Down Sendromlu çocuklarla, bir araya geldi.

Down Sendromuna GTÜ Farkındalığı

GTÜ Ailesi, Down Sendromlu çocuklarla bir araya gelerek onlar için özel bir gün düzenledi. "Minik Kaşiflerin Özel Günü" adı verilen etkinlikte, çocuklar hem eğlenceli aktivitelerle vakit geçirdi hem de özel olarak hazırlanan sürprizlerle mutlu edildi. GTÜ öğrencileri, çocuklarla birlikte oyunlar oynayarak, resim yaparak ve dans ederek keyifli bir gün geçirdi.

Etkinlikte, Down Sendromlu çocukların yeteneklerini keşfetmelerine ve kendilerini ifade etmelerine olanak tanındı. GTÜ Ailesi, çocuklara destek olmak ve onların özel günlerini unutulmaz kılmak için büyük bir özveriyle çalıştı. Minik Kaşiflerin Özel Günü, hem çocuklar hem de GTÜ öğrencileri için unutulmaz anılarla dolu bir etkinlik oldu.

GTÜ Ailesi, Down Sendromlu çocuklarla bir araya gelerek onlara sevgi ve desteklerini gösterdi. Minik Kaşiflerin Özel Günü etkinliği, farkındalık yaratmak ve toplumda daha fazla anlayış ve dayanışma oluşturmak amacıyla düzenlendi. GTÜ öğrencileri, bu tür etkinliklerle çocuklara destek olmaya devam edeceklerini belirttiler.

Down Sendromuna sahip bireylerin toplum içerisinde daha fazla yer bulması, Down Sendromuna farkındalık oluşturmak amacı ile Gebze Teknik Üniversitesi(GTÜ)'nde "Minik Kaşiflerin Özel Günü" etkinliği düzenlendi. GTÜ Toplumsal Katkı Koordinatörlüğü ve GTÜ Beden Eğitimi ve Spor Bölümü tarafından organize edilen etkinlikte GTÜ akademisyen, öğrenci ve idari personelleri gönüllü olarak yer aldı. Engelsiz GTÜ Birimi de tüm desteği ile alanda bulundu. Nene Hatun Özel Eğitim Anaokulu'ndan 5-6 yaş grubu Down Sendromlu minikler, aileleri ve öğretmenleri ile etkinliğe katıldı.

21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü dolayısıyla GTÜ Prof. Dr. Ahmet Ayhan Spor Salonu’nda yapılan etkinlik, GTÜ Toplumsal Katkı Koordinatörü Prof. Dr. Meral Elçi ve Nene Hatun Özel Eğitim Anaokulu Müdürü Yıldız Güner'in açılış konuşmaları ile başladı. Konuşmaların ardından GTÜ Rektörü Prof. Dr. Hacı Ali Mantar ve üniversite yönetimi etkinliğe katılarak çocuklar ile vakit geçirdiler.

Çocukların keyifli vakit geçirmesini ve yeteneklerini keşfetmelerini sağlamak amacıyla kurulan parkurlar ve atölyelerde GTÜ akademisyen, öğrenci ve idari personelleri çocuklarla doyasıya eğlendiler. Ayrıca miniklerin gelişen motor becerilerini sergilemek için dans, perküsyon, resim ve boyama gibi çeşitli etkinlikler yapıldı. Daha sonra çocukların çok sevdiği etkinliklerden biri olan yüz boyama etkinliği yapıldı. Beden Eğitimi Bölümü akademik personeli ve öğrencileri ile hazırlanan motor aktivite parkurunda kaba motor ve ince motor becerilerin gelişimine yönelik çalışmalar yapıldı. Hem bedensel gelişim hem de sosyal gelişimlerini arttırmaya yönelik aktiviteler öğrencilerin keyifli bir gün geçirmelerini sağladı. Miniklerin aileleri ise yoga atölyesinde stres atarak bu özel günün tadını çıkardı.

Körfez Gazetesi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner5