banner10

Başkan Fatma Kaplan Hürriyet, projelerini anlattı

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, köylerde gerçekleştirilecek çalışmalarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Başkan Fatma Kaplan Hürriyet, projelerini anlattı

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, köylerde gerçekleştirilecek çalışmalarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Yapılan proje tanıtım toplantısında konuşan Başkan Hürriyet, köylerin değerini daha da arttırmak için yeni yürüyüş rotaları ve somut olmayan kültürel miras çalışmaları yapacaklarını belirtti. Bu çalışmaların köylerin turizm potansiyelini arttırarak bölge ekonomisine katkı sağlayacağını vurgulayan Başkan Hürriyet, köylerin daha da değerli hale gelmesi için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Başkan Hürriyet, köylerde gerçekleştirilecek çalışmaların sadece fiziki değil, aynı zamanda kültürel anlamda da önemli olduğunu belirtti. Yeni yürüyüş rotaları ile doğaseverlerin köyleri keşfetmesine imkan sağlayacaklarını ifade eden Başkan Hürriyet, köylerdeki geleneksel el sanatları ve yöresel lezzetlerin tanıtımına da önem vereceklerini söyledi. Bu sayede köylerin kültürel mirasının korunması ve yaşatılması sağlanacak, bölgenin turizm potansiyeli arttırılacak.

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet görevde bulunduğu 5 yılı ve gelecek 5 yılda hayata geçireceği projeleri tanıttı. Yoğun katılımla gerçekleştirilen programda konuşan Başkan Hürriyet, “Yürüyüş yolu rotaları ile tarihi içinde barındıran köylerimizi daha fazla tanıtacağız” diyerek yeni yürüyüş rotaları oluşturacaklarını ifade etti.

YOĞUN KATILIM

Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleşen proje tanıtım toplantısı etkinliğine CHP Kocaeli Milletvekilleri Özgür Harun Yıldızlı, Nail Çiler ve Muhip Kanko, CHP İl Başkanı Bülent Sarı, CHP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Atasoy Bilgin, TBMM eski Başkan Vekili Haydar Akar, CHP İzmit İlçe Başkanı Gökhan Ercan, İzmit Belediyesi eski Başkanı Hikmet Erenkaya, CHP İl eski Başkanları Cengiz Sarıbay, Keramettin Gençtürk, Eski Bekirpaşa Belediye Başkanı Fikret Toker, Eski Saraybahçe Belediye Başkanı Metin Alan, Eski İzmit İlçe Başkanları Alpaslan Seymen, Gökhan Darcan, Hakan Çakar, Selman Yıldırım, Saffet Koşar ve vatandaşlar katıldı.

“KÖYLERİMİZİN TANITIMINA KATKI SUNACAK PROJELER”

Programda yürüyüş rotalarının sayısını arttıracaklarını vurgulayan Başkan Hürriyet, “Yürüyüş rotalarımızı köylerimizin tanıtımıyla ilgili kullanmak istiyoruz. Paşasuyu Antik Rotasını cazibe merkezi haline getirmek istiyoruz. Somut olmayan kültürel miras çalışmalarımız var. Bu çalışmayla birlikte köylerimizin değerinin artmasıyla ilgili ciddi bir çalışma yapmak istiyoruz” dedi.

Körfez Gazetesi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner5