banner10

BÜYÜKAKIN ; “İZMİT-YALOVA OTOYOLU”, KENT İÇİ TRAFİĞİ DE RAHATLAYACAK

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı işbirliğiyle gerçekleştirilecek olan “İzmit Yalova Otoyolu” projesi, kentin güneyindeki trafik sorununa çözüm olacak.

BÜYÜKAKIN ; “İZMİT-YALOVA OTOYOLU”, KENT İÇİ TRAFİĞİ DE RAHATLAYACAK

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı işbirliğiyle gerçekleştirilecek olan “İzmit Yalova Otoyolu” projesi, kentin güneyindeki trafik sorununa çözüm olacak. Proje kapsamında yapılacak otoyol, İzmit ile Yalova arasındaki ulaşımı hızlandıracak ve güvenli bir yolculuk imkanı sunacak.

Yaklaşık 40 kilometrelik bir güzergahı kapsayacak olan İzmit Yalova Otoyolu projesi, bölgedeki trafik yoğunluğunu azaltarak sürücülere zaman kazandıracak. Ayrıca, otoyolun yapılmasıyla birlikte kent içi trafiği de rahatlayacak ve çevre yolları daha verimli bir şekilde kullanılabilecek.

Projenin tamamlanmasıyla birlikte İzmit ile Yalova arasındaki ulaşım süresi kısalacak ve bölge ekonomisine de olumlu katkı sağlanacak. Ayrıca, otoyolun yapılmasıyla birlikte bölgedeki turizm potansiyeli de artacak ve bölgeye olan yatırımların artması bekleniyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.Tahir Büyükakın’ın yeni dönem projeleri arasında yer alan “İzmit Yalova Otoyolu” kentin güneyindeki trafiği tam anlamıyla rahatlatacak. Doç.Dr.Büyükakın’ın seçim beyanname programında “Kocaeli’nin güney yakası için hayati öneme sahip” dediği “İzmit Yalova Otoyolu” projesi, “Lojistik Köy” projesini anımsatıyor. Bu proje sayesinde D-130 Karayolu’ndaki trafik rahatlayacak, ulaşımda konfor artacak.

İLÇELERDEKİ TRANSİT TRAFİK YÜKÜ AZALACAK

İzmit Yalova Otoyolu projesi ile Karamürsel, Gölcük ve Başiskele’deki transit trafik yükü azalacak. Dev yatırımın uygulama projeleri Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından sürdürülüyor. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.Tahir Büyükakın projeyi yakından takip ediyor.

50 KİLOMETRESİ KOCAELİ SINIRINDAN GEÇECEK

Otoyol projesi; Karamürsel, Gölcük, Başiskele, Kartepe ve İzmit’i kapsayacak. Projenin 50 kilometresi Kocaeli sınırlarında yer alacak, toplam uzunluğu ise 65 kilometre olacak. Çalışmalar kapsamında 8 anayol köprülü kavşağı, 6 ilçe giriş kavşağı, 45 köprü, 6 tünel, ve 13 viyadük inşa edilecek.

Körfez Gazetesi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner5