Bakan Işıkhan: Emekliye Refah Payı ve Asgari Ücrete Ara Zam Yok

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Bakan Işıkhan: Emekliye Refah Payı ve Asgari Ücrete Ara Zam Yok

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bakan Işıkhan, asgari ücrete dair yapılan spekülasyonlara son vererek, önümüzdeki dönemde asgari ücrette bir artış olmayacağını açıkladı. Ayrıca Bakan, yeni asgari ücret belirlenmesi için aralıkta birlikte olacaklarını ifade etti.

Bakan Işıkhan'ın açıklamaları arasında emeklilere yönelik refah payı konusu da gündeme geldi. Bakan, şu anda emekli maaşlarına ek olarak refah payı konusunun gündemlerinde olmadığını belirtti. Toplu sözleşme kapsamında artışlar yapılacağını ve enflasyonla ilgili farklar olduğunda bu farkların da emeklilere verileceğini söyledi.

Emeklilerin refah payı beklentilerine ilişkin sorulara yanıt veren Bakan Işıkhan, refah payı ile ilgili bir çalışmalarının olmadığını vurguladı. Mevcut durumda toplu sözleşme çerçevesinde emeklilere yönelik düzenlemelerin yapıldığını ve enflasyonla mücadele kapsamında gereken desteğin sağlanacağını belirtti.

Bakan Işıkhan'ın açıklamaları, kamuoyunda asgari ücret ve emeklilere yönelik beklentileri şekillendiren önemli bir gelişme olarak değerlendiriliyor. İlerleyen süreçte bu konularda alınacak kararların sosyal ve ekonomik dengeler üzerindeki etkileri merakla bekleniyor.

Körfez Gazetesi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner5