banner10

Benzin ve motorin, fiyatlarına zam geldi.

Benzin ve motorin fiyatlarına büyük bir zam geldi.

Benzin ve motorin, fiyatlarına zam geldi.

Benzin ve motorin fiyatlarına büyük bir zam geldi. Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişikliklerle birlikte, vatandaşlar artan fiyatları yakından takip ediyor. Uluslararası piyasalarda Brent petrolün varili 84,08 dolardan işlem görüyor ve bu da fiyatlardaki hareketliliği etkiliyor.

Dünyanın en büyük petrol tüketicisi olan ABD'de talebin güçlü seyrettiğine dair veriler, fiyatları daha da artırıyor. Bu durum, Türkiye'de de benzin ve motorin fiyatlarının yükselmesine neden oluyor. Vatandaşlar, artan fiyatlar nedeniyle daha fazla harcama yapmak zorunda kalacakları endişesi yaşıyor.

Ekonomistler, petrol fiyatlarının yüksek seyretmesinin ekonomi üzerinde olumsuz etkileri olabileceği konusunda uyarıyor. Yüksek enerji maliyetleri, tüketici fiyatlarını artırabilir ve enflasyonu yukarı çekebilir. Bu da vatandaşların alım gücünü azaltabilir ve ekonomik büyümeyi olumsuz etkileyebilir.

Benzin grubunda bugün (15 Mart Cuma) gününden itibaren geçerli olmak üzere 1 lira 53 kuruş zam yapıldı. Motorin grubunda da 1 lira 10 kuruş fiyat artışı gerçekleşti.

Körfez Gazetesi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner5