banner10

Mobil haberleşme hizmetlerine, yüzde 65 zam

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), Mobil Haberleşme Hizmetleri Azami Ücret Tarifesini güncelledi ve cep telefonu tarifelerine yüzde 65 oranında zam yapıldı.

Mobil haberleşme hizmetlerine, yüzde 65 zam

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), Mobil Haberleşme Hizmetleri Azami Ücret Tarifesini güncelledi ve cep telefonu tarifelerine yüzde 65 oranında zam yapıldı. Yeni düzenleme ile 6 ay önce belirlenen tarifede yüzde 28'e varan artışa gidildi. 1 Nisan 2024 tarihinden itibaren geçerli olan yeni tarifeye göre, Mobil haberleşme hizmetleri azami ücret tarifesi yıllık yüzde 65 oranında arttı. Yurt içi aramaların dakikası 3 lira 12 kuruş olarak belirlenirken, yurt dışı aramaların dakikası ise 31 lira 35 kuruş olarak belirlendi.

En yüksek fiyatlı hizmet ise 'Numara değişikliği' oldu. Numara değişikliği hizmet ücreti 136,52 liraya çıkarıldı. Hat devir ücreti 59,83 liraya yükseltildi ve isim ve unvan değişikliği fiyatı 40,86 lira olarak belirlendi. Bu yeni tarife ile birlikte cep telefonu kullanıcıları daha yüksek ücretler ödeyerek hizmetlerden faydalanacaklar. Yurt içi ve yurt dışı aramaların maliyeti artarken, bazı hizmetlerin ücretlerinde de ciddi artışlar görüldü. Bu durum, mobil iletişim hizmetlerinin maliyetinin arttığını ve kullanıcıların daha dikkatli olmalarını gerektirdiğini gösteriyor.

Körfez Gazetesi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner5