Otomobil piyasasında, 20'ye varan indirimler yapılıyor

Türkiye'de otomobil piyasası, 7 Temmuz tarihinde yürürlüğe girecek olan GSR2 güvenlik şartları öncesinde hareketlendi.

Otomobil piyasasında, 20'ye varan indirimler yapılıyor

Türkiye'de otomobil piyasası, 7 Temmuz tarihinde yürürlüğe girecek olan GSR2 güvenlik şartları öncesinde hareketlendi. Avrupa Birliği'nin (AB) standart donanımlara eklediği güvenlik paketlerini zorunlu hale getiren düzenlemeler, üreticileri ve satıcıları yeni kampanyalarla harekete geçirdi. Bu kapsamda, sıfır araçlarda büyük indirimler ve kampanyalar dikkat çekiyor.

Otomobil satıcıları, GSR2 uyumunu sağlamayan stoklarını eritmek ve olası cezalardan kaçınmak amacıyla agresif fiyat politikaları uyguluyor. Bazı satıcılar, araçlarda yaklaşık olarak yüzde 20'ye varan indirimler yaparak tüketicilerin ilgisini çekmeyi hedefliyor. Bu indirimler, özellikle sıfır araç almayı düşünenler için önemli bir fırsat olarak değerlendiriliyor.

GSR2'nin getirdiği güvenlik standartları, yeni araç alacak olanların tercihlerini etkileyebilecek önemli bir faktör haline geldi. Güncellenen düzenlemelerle birlikte, otomobil satıcılarının ve üreticilerin piyasada rekabeti arttırmak için çeşitli promosyonlar ve kampanyalar düzenlemesi bekleniyor. Bu süreçte tüketicilerin dikkatli bir şekilde piyasadaki indirimleri ve kampanyaları takip etmeleri öneriliyor.

Körfez Gazetesi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner5