Ailem Kocaeli Projesi Kapsamında, Farkındalık Yürüyüşü Gerçekleştirildi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, ailelere yönelik farkındalık oluşturmak ve destekleyici faaliyetler düzenlemek amacıyla “Ailem Kocaeli Projesi” kapsamında önemli bir etkinliğe imza attı.

Ailem Kocaeli Projesi Kapsamında, Farkındalık Yürüyüşü Gerçekleştirildi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, ailelere yönelik farkındalık oluşturmak ve destekleyici faaliyetler düzenlemek amacıyla “Ailem Kocaeli Projesi” kapsamında önemli bir etkinliğe imza attı. 13-19 Mayıs tarihleri arasında kutlanan “Uluslararası Aile Haftası”nda düzenlenen yürüyüş, aile değerlerine ve birlikteliğine vurgu yaparak toplumun tüm kesimlerini bir araya getirdi.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı, yürüyüşe katılan ailelere hitaben yaptığı konuşmada, ailenin toplumun temel taşı olduğunu vurgulayarak, aile içi iletişimin ve dayanışmanın önemine dikkat çekti. Ailelerin birlikte vakit geçirmesi, birbirlerine destek olması ve birlikte etkinliklere katılması gerektiğini belirten Başkan, bu tür etkinliklerin aile bağlarını güçlendirmeye yardımcı olduğunu ifade etti.

Yürüyüşe katılan aileler ise, aile birliğini ve dayanışmayı pekiştiren bu tür etkinliklerin önemine değinerek, aile içi iletişimin artmasına ve birlikte vakit geçirmenin keyfine varmalarına yardımcı olduğunu belirttiler. Aileler arasındaki sevgi, saygı ve anlayışın güçlenmesi için düzenlenen etkinliklerin devam etmesi gerektiğini ifade eden katılımcılar, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ailelere yönelik destekleyici faaliyetlerine teşekkür ettiler.

Kocaeli Valiliği, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Kadın ve Aile Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nün işbirliğiyle Sekapark’ta gerçekleştirilen yürüyüşte “Biz büyük bir aileyiz” mesajı verildi.  Ailenin önemi ve değerine vurgu yapıldığı yürüyüşe Kocaeli Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Kamil Tüylüoğlu, Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Ebubekir Ardıç, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kocaeli Şube Başkanı Nurettin Recep Sağlık, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kocaeli Başkanı Şaban Arlı, şehit yakınları ve gaziler, Büyükşehir’in Anne Şehir üyeleri ile çok sayıda sivil toplum örgütü temsilcisi katıldı.

GAZZE’DEKİ AİLELERE DESTEK

“Ailemiz İstikbalimizdir” sloganıyla düzenlenen yürüyüş, Sekapark 1. ve 2. etapta eş zamanlı başladı. Sekapark alanında Filistin ve Türk Bayraklarıyla yapılan yürüyüş uçurtma tepesinde son buldu. Daha sonra aileler ve protokol üyeleri, Gazze’deki Filistinli ailelere destek olmak amacıyla denize kâğıt gemi bıraktı.

“AİLEMİZ, HAYATIMIZIN EN BÜYÜK ZENGİNLİĞİDİR”

Etkinlikte konuşan Kocaeli Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Kamil Tüylüoğlu, “Aile Haftası aile bağlarımızı daha da güçlendirmek ve ailemize olan sevgimizi bir kez daha ifade etmek için bizlere fırsat sunuyor. Bu hafta ailemize daha fazla zaman ayırarak, onların yanında olduğumuzu hissettirelim ve birbirimize daha fazla zaman ayıralım. Ailemiz bizim için her şeydir ve onların varlığı hayatımızın en büyük zenginliğidir. Bu vesile ile başta şehit ve gazi ailelerimiz olmak üzere tüm ailelerimizin gününü ve haftasını kutluyor, ailelerimizle birlikte sağlık, mutluluk ve sevgi dolu bir gelecek temenni ediyorum” dedi. Aile Haftası’nda yapılan farkındalık yürüyüşü sonunda aileler gün boyu Sekapark’ta piknik yaptı.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2024, 13:49

Körfez Gazetesi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner5