banner3

Başiskeleli Çocuklar Ara Tatilde Hem Eğlendiler Hem Öğrendiler

Başiskele Belediyesi, 2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılı’nın ilk ara tatilinde gerçekleştirdiği çocuk atölyeleriyle çocukların eğlenceli ve verimli vakit geçirmesini sağladı.

Başiskeleli Çocuklar Ara Tatilde Hem Eğlendiler Hem Öğrendiler

 

Başiskele'de eğitime ve geleceğin teminatı çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimine büyük önem veren Başiskele Belediyesi, Genc-i Âlâ Gençlik Modeli ile ilçedeki gençlere eğitimden bilime, sanattan spora daha birçok alanda desteğini artırarak sürdürüyor. Geçen yıllarda Koronavirüs salgınına rağmen Başiskeleli çocukların yoğun ilgi gösterdiği Başiskele Çocuk Atölyeleri’ne bu yıl rağbet daha fazla oldu.

 

GENÇHANELER DOLDU

 

Başiskele'de ikamet eden 8-14 yaş arası öğrencilere özel olarak düzenlenen çocuk atölyeleri Altınkent Gençhane, Karadenizliler Gençhane ve Şehitekrem Gençhane ve Başiskele Çocuk Kütüphanesi’nde gerçekleştirildi. Başiskele’nin âlâ çocukları üç gün boyunca gençhanelerde gerçekleştirilen Eğlenceli Bilim, Robotik Kodlama ve Hayatımızdaki Matematik atölyelerine katılım gösterdiler. Başiskele Çocuk Üniversitesi’nin uzman eğitimcileri rehberliğinde yapılan atölyelerde çocuklar hem eğlendiler hem de güzel ve faydalı bilgiler öğrendiler.

 

ÇOCUK KÜTÜPHANESİ’NDE OKUMA VE EL SANATI ETKİNLİĞİ  

 

Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü tarafından ilçenin minik kitapkurtları için hizmete alınan ve birçok çevre ilçelerden gelen okul öğrencilerinin de ziyaret ettiği Başiskele Çocuk Kütüphanesi de atölye çalışmalarıyla renklendi.  Ara tatilini verimli geçirmek isteyen öğrencilerin akın ettiği kütüphanede kitap okuma ve el sanatları etkinliği yapıldı. Güzel ve renkli anlara sahne olan etkinliklerde çocuklar, okuma etkinliğinde kütüphane kurallarını, kitap okuma alışkanlığının nasıl kazanılacağını öğrenirken; el sanatları atölyesinde de çeşit çeşit sanatları öğrendiler. Çocuklar, eğitmen rehberliğinde ebru, kağıt kıvırma sanatı, mandala, alüminyum kabartma ve filografi gibi el sanatlarını öğrendiler ve yeteneklerini yaparak gösterdiler.

 

ÇOCUKLARDAN YASİN ABİLERİNE TEŞEKKÜRLER

 

Başiskele Belediyesi tarafından geleceğin hazinesi çocuklara yönelik ücretsiz olarak düzenlenen atölyelere katılan ve unutamayacakları deneyimler kazanan çocuklar, Belediye Başkanı M. Yasin Özlü’ye ve ekibine teşekkürlerini ilettiler.

Körfez Gazetesi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner5