Başkan Hürriyet, “Cumhuriyet, yüreğimize altın harflerle kazındı”

Başkan Hürriyet, “Cumhuriyet, yüreğimize altın harflerle kazındı”

Başkan Hürriyet, “Cumhuriyet, yüreğimize altın harflerle kazındı”

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle mesaj yayınlayan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Cumhuriyet hepimizin yüreğine altın harflerle kazındı. Her zaman onu koruma kararlılığında olacağız” dedi

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, cumhuriyetin ilanının 99’uncu yıldönümü nedeniyle mesaj yayınladı. Türkiye Cumhuriyeti bireylerinin cumhuriyeti koruması ve ilelebet yaşatmak için tüm benliğini ortaya koyması gerektiğini vurgulayan başkan Hürriyet, “Hepimizi fikren koruma altına alan cumhuriyeti korumak da hepimizin boynunun borcu. Cumhuriyetimizin temel ilkelerini yaşatma kararlılığında olduğumuzu yineliyor, halkımızın Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum” dedi. 

“HEPİMİZİN İÇİNDE VAR”

Cumhuriyet’in toplumun refah seviyesini yükseltmeyi hedeflediğini vurgulayan başkan Hürriyet mesajında şu ifadelere yer verdi: “Milletimiz, 99 yıl önce cumhuriyetin ilan edilmesiyle birlikte küllerinden yeniden doğdu. Cumhuriyet; bu güzel vatanda insanca, özgürce ve onurlu yaşamanın güvencesidir. Her Türk bireyini koruma altına alan cumhuriyet, kahraman milletimizin kanıyla, canıyla ve yüksek mücadele ruhuyla kazanıldı. Hepimizin yüreğine altın harflerle kazındı. Bu nedenle cumhuriyeti koruma güdüsü her birimizin içinde mevcut. 

İLLE DE CUMHURİYET…

Farklı fikirlere saygı duymayı özümseyen cumhuriyet, bizim en büyük güvencemiz, onu korumak ise birinci vazifemizdir. Cumhuriyeti, demokrasiyi, laikliği ve hukuku yok sayanlara inat, koşullar ne olursa olsun tüm gücümüzle cumhuriyete ve parlamenter demokrasiye sahip çıkacağız. Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi eseri cumhuriyetimizin 99’uncu yıl dönümünde de büyük gurur, mutluluk ve coşkuyla hep birlikte ‘ille de Cumhuriyet’ diye haykıracağız. 

EGEMENLİK MİLLETİN

99 yıl önce egemenlik ‘saraydan’ alınıp asıl sahibine yani ‘millete’ verildi. Cumhuriyet; demokrasi, kadın-erkek eşitliği, hukukun üstünlüğü, çağdaş eğitim ve egemenliğin kayıtsız şartsız millete devridir. Cumhuriyet’i bizlere armağan eden Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete intikal eden tüm devlet adamlarımızı ve bağımsızlığımız için canını veren aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyor, kahraman gazilerimize en derin şükranlarımı sunuyorum. Cumhuriyet Bayramı’mız kutlu olsun.”

Körfez Gazetesi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner5