banner10

Çanakkale şehitleri, Körfezde dualarla anıldı

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Çanakkale Zaferi’nin 109. yıldönümü dolayısıyla Körfez Şehitliği’nde düzenlenen anma törenine katıldı.

Çanakkale şehitleri, Körfezde dualarla anıldı

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Çanakkale Zaferi’nin 109. yıldönümü dolayısıyla Körfez Şehitliği’nde düzenlenen anma törenine katıldı. Törende, şehitlerimiz için dualar edildi ve onların aziz hatıraları bir kez daha anıldı. Protokol üyeleri, şehitlerin mezarlarına karanfil bırakarak saygılarını sundular.

Törene, Körfez ilçesindeki sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, askeri erkan, şehit yakınları ve vatandaşlar da katıldı. Körfez Şehitliği, her yıl Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünde düzenlenen törenlerle ziyaret edilerek şehitlerimizin hatırası yaşatılmaktadır.

Başkan Söğüt, yaptığı konuşmada Çanakkale Zaferi’nin Türk milleti için büyük bir dönüm noktası olduğunu vurgulayarak, şehitlerimizin bu zaferdeki kahramanlıklarını ve fedakarlıklarını bir kez daha hatırlattı. Tören, şehitlerimizin ruhuna saygı duruşuyla son buldu.

Körfez Şehitliği’nde gerçekleştirilen anma töreni, Çanakkale Zaferi’nin önemini ve şehitlerimizin aziz hatıralarını yaşatma adına önemli bir etkinlik olarak kayda geçti. Şehitlerimiz, her zaman minnetle ve şükranla anılacaklar.

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümünde Körfez Şehitliği’nde anma programı düzenlendi. Programa; Körfez Kaymakamı Uğur Kalkar, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Garnizon Komutanı Gökhan Güllüoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Mesut Kavak, , İlçe Jandarma Komutanı Hüseyin Eraslan, İlçe Emniyet Müdürü İlker Yandı, İlçe Müftüsü Muhammed Aydın, şehit aileleri, gaziler, STK temsilcileri ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

PROGRAM DÜZENLENDİ

Çanakkale Zaferi’nin 109. Yıl dönümü dolayısıyla Körfez Asri Mezarlığı’nda düzenlenen anma töreninin ardından, Tütünçiftlik Kültür Merkezi’nde Yarımca Anadolu Lisesi tarafından ise bir anma programı gerçekleştirildi. Program; saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşma ise okul müdürü Hüseyin Aydemir tarafından gerçekleştirildi.

GÖSTERİLER DUYGULANDIRDI

Yarımca Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından Çanakkale Zaferi’nin 109’uncu yıl dönümünde anlamlı bir gösteri gerçekleştirildi. “Çanakkale” isimli oratoryo ve “Vatan Sağ Olsun” tiyatro oyunu, protokol üyelerinden ve salonda bulunanlardan tam olarak alarak, izleyenlere duygu dolu anlar yaşattı.

ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

Körfez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen okullar arası kompozisyon, şiir, resim yarışmalarında derece giren öğrencilere plaketleri; Körfez Kaymakamı Uğur Kalkar, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt ve Garnizon Komutanı Yüzbaşı Gökhan Güllüoğlu tarafından takdim edildi.

Körfez Gazetesi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner5