banner10

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başkan Büyükakın'a takdirlerini iletti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hatay Defne’de inşa edilen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Hastanesini ziyaret ederek, Başkan Büyükakın’dan bilgi aldı  

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başkan Büyükakın'a takdirlerini iletti

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Hatay Defne’de 20 günde tamamlanan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Hastanesi’ni ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın eşlik etti. Başkan Büyükakın, hastanenin yapım süreci ve işleyişi hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve beraberindeki heyete detaylı bilgi verdi. Hastanede sağlık personeli ve hastalarla bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başkan Büyükakın’a takdirlerini iletti. 

 

BAŞKAN BÜYÜKAKIN DETAYLI BİLGİ AKTARDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Hastanesi’nin tüm birimlerini dolaşarak vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hasta odaları, ameliyathaneler, acil servis, yoğun bakım, eczane gibi bölümlerle ilgili Başkan Büyükakın detaylı bilgi aktardı. Hastanenin yapımının 20 gün gibi kısa sürede bitirdiklerini aktaran Başkan Büyükakın, 54 yataklı hastanenin yılda 250.000 hastaya hizmet vereceğini iletti. Ayrıca Başkan Büyükakın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yaşanan iki büyük depremin hemen ardından bölgede tüm imkanlarını seferber ettiklerini ve çadır kentten kalıcı afet mutfağına, sahra hastanesinden konteyner kente kadar yapılan tüm çalışmaları paylaştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan tüm bu hizmetlerinden dolayı Başkan Büyükakın’a takdirlerini iletti.

 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: AFETİN İZLERİNİ TÜMÜYLE SİLECEĞİZ

Ziyaretin ardından basın mensuplarının karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, depremde en çok yıkımın ve can kaybının Hatay’da olduğunu söyledi. Kalben ve ziyaretleriyle her zaman Hatay’ın yanında olacaklarını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Tek bir vatandaşımızı mağdur etmeden bu süreci tamamlayacağız. Bir yıl içinde Hatay ve ilçelerini ayağa kaldırmayı planlıyoruz. Kısa bir süre içinde Hatay’da 30 bin konteyneri hizmete alacağız. Deprem bölgesinde toplam 650 bin konut inşa etmemiz gerekiyor. İhya ve inşa faaliyetleriyle bu büyük afetin şehrimizdeki izlerini tümüyle sileceğiz” şeklinde konuştu.

Körfez Gazetesi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner5