Derince´nin Köylerinde Tarım ve Turizm Atağı

Taşköprü Tarımsal Kalkınma Tesisleri ve Tahtalı Göleti Doğa Park projeleri ile köyleri cazibe merkezi haline getiren Başkan Aygün, Beşdivan Tesisleri’nde bölge sakinleri ile bir araya geldi

Derince´nin Köylerinde Tarım ve Turizm Atağı

BEŞDİVAN TESİSLERİ

Derince’nin köylerinde birbirinden değerli projeleri hayata geçiren Başkan Aygün’ün bölgeye kazandırdığı Taşköprü Tarımsal Kalkınma Tesisleri ve Tahtalı Göleti Doğa Park projeleri alanında örnek olarak niteleniyor. Bölgede ticareti geliştirerek, tarımsal kalkınma, turizm, istihdam ve ekonomiye katkı sunacak olan projeler Derince’ye değer katıyor. Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, Tahtalı Göleti Doğa Park projesi içerisinde yer alan Beşdivan Tesisleri’nde bölge sakinleri ile bir araya geldi. Hayata geçirdiği projelerle İshakçılar merkezli köylere artı değer katan Başkan Aygün, gerçekleşen programda Tahtalı Göleti Doğa Park projesinin detaylarını paylaştı.

DOĞA PARK PROJESİ

Başkan Aygün’ün prestij projeleri arasında yer alan ve bölgeyi cazibe merkezi haline getiren Tahtalı Göleti Doğa Park alanındaki düzenlemeler üç etaptan oluşuyor. Doğa Park projesi kapsamında ilk etap çalışmaları ile bölgede ürün satış alanı, şadırvan, mescit ve tuvaletlerin tamamlanması ile mangal yerleri de hazırlanarak mesire alanı halkın kullanımına sunulmuştu. İkinci ve üçüncü etap düzenlemelerinin eş zamanlı olarak sürdüğü Doğa Park projesi konaklama tesisi, yemekhane, basketbol sahası, restoran, kafe ve teras alanı, ürün satış yerleri, karavan park, hobi bahçeleri, bisiklet ve yürüyüş yollarının tamamlanmasıyla bölgeyi cazibe merkezi haline getirecek.

Körfez Gazetesi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner5