Eylem Tok ve oğlu, ABD'de yakalandı

İstanbul Kemerburgaz'da geçtiğimiz Mart ayında meydana gelen trafik kazasında 17 yaşındaki ehliyetsiz sürücü Timur Cihantimur'un sebep olduğu kazada bir kişi hayatını kaybetmişti.

Eylem Tok ve oğlu, ABD'de yakalandı

İstanbul Kemerburgaz'da geçtiğimiz Mart ayında meydana gelen trafik kazasında 17 yaşındaki ehliyetsiz sürücü Timur Cihantimur'un sebep olduğu kazada bir kişi hayatını kaybetmişti. Kazanın ardından kaçan sürücü ve annesi Eylem Tok, 106 gün süren bir kaçışın ardından ABD'de yakalandı. Eylem Tok'un, oğlunu önce Mısır'a, oradan da ABD'ye kaçırdığı belirtildi. Türk kurye, Boston'da bir rezidansta tesadüfen Eylem Tok'u tanıyarak polise ihbarda bulundu ve böylece kaçak anne-oğul yakalandı.

Eylem Tok ve oğlu, Massachusetts eyaletinin Boston kentinde lüks bir rezidansta saklanıyorlardı. Anne, kaçış sürecinde polisin takibinden kurtulmak için sekiz farklı telefon hattı kullandı. Ayrıca, tanınmamak için restorandan sipariş verirken yabancı bir isim kullanıyor ve evlerine yakın yerleri tercih ediyorlardı. Türk kuryenin tanıması sonucu polis, rezidansta baskın düzenleyerek Eylem Tok ve oğlunu gözaltına aldı. Olay yerinde yapılan aramada sahte pasaportlar ve nakit para ele geçirildi.

Eylem Tok'un gözaltına alınmasının ardından, polis tarafından yapılan incelemede paraların üçüncü bir ülkeden transfer edildiği tespit edildi. Anne-oğul, gözaltına alınarak hukuki sürecin başlatılması için yetkililere teslim edildi. Bu olay, Türkiye'de kamuoyunda büyük yankı uyandırdı ve adaletin yerini bulması için uluslararası iş birliğiyle sonuçlandı.

Körfez Gazetesi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner5