banner3

GENÇLER KARİYER PLANLARININ TEMELİNİ GÖLCÜK BELEDİYESİ EĞİTİMİ İLE ATTI

GENÇLER KARİYER PLANLARININ TEMELİNİ GÖLCÜK BELEDİYESİ EĞİTİMİ İLE ATTI

GENÇLER KARİYER PLANLARININ TEMELİNİ GÖLCÜK BELEDİYESİ EĞİTİMİ İLE ATTI

 

Gölcük Belediyesi, ücretsiz düzenlediği Meslek Seçimi ve Kariyer Planlama Eğitimleri ile gençlerin iş arama ve kendini geliştirme süreçlerinde daha sağlam adım atmalarına destek oldu.

 

Gölcük Belediyesi; bireylerin iş arama ve başvuru süreçlerine etkin katılımlarının ve doğru kariyer planı oluşturmalarının sağlanması amacıyla Meslek Seçimi ve Kariyer Planlama Eğitimleri gerçekleştirdi. “Kendimi Tanıyorum Mesleğimi Seçiyorum” projesi kapsamında düzenlenen ve Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer’in de dinleyici olarak katıldığı eğitimde; iş arama sürecinde olan bireylere hedeflerine ulaşmalarına yardım edecek ve kendilerini geliştirmelerine katkı sunacak bilgiler, uzman tarafından aktarıldı.

 

“BÜYÜK TÜRKİYE SİZLERİN OMUZUNDA YÜKSELECEK”

Programın açılışında konuşan Başkan Sezer, “Hayatta önemli olan süreçlerden biri de iş ile ilgili olan süreçtir. Bu noktada kariyer anlamında bir tercihte bulunmanız gerekiyor. Yaşadığınız ilk olumsuz deneyim, sizin açınızdan üzüntüye, vazgeçmeye neden olmasın. Azimle, inatla ve bu yöndeki iradenizi ortaya koyarak çalışmaya devam edin. Yaşadığınız tecrübelerle bir sonraki basamağa çıkacağınızın farkında olun. Gençlerin donanım olarak, fikir olarak, dünyayı algılama anlamında da bizim kuşaktan çok daha iyi noktada olduğunu düşünüyorum. Büyük Türkiye’nin sizlerin omuzunda yükseleceğine inanıyor, başarılarla dolu mutlu bir hayat diliyorum” dedi.

 

KARİYER PLANLAMA VE CV HAZIRLAMANIN PÜF NOKTALARI

Kazıklı Kervansarayı Kültür Yapısı’nda düzenlenen Meslek Seçimi ve Kariyer Planlama Eğitimleri’nde; Milliyet Gazetesi Yazarı, İnsan Kaynakları Danışmanı ve İşe Alım Uzmanı Esra Kemer, üniversite ve lise öğrencileri ile bir araya geldi. Programa katılan gençler; iş arama süreçleri, CV hazırlama teknikleri, mülakatların püf noktaları, referans seçim önerileri ve kendini geliştirme yöntemleri gibi birçok konuda bilgilendirildi.

 

GENÇLER SORULARINA CEVAP BULDU

Eğitim, Esra Kemer’in öğrencilerin merak ettikleri soruları cevaplaması ile sona erdi. Eğitimden memnun kalan öğrenciler ise programın düzenlenmesinde emeği geçen Başkan Sezer ve ekibine teşekkür ettiler.

Körfez Gazetesi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner5