banner10

GTÜ ve GTO, Üniversite-Sanayi İş Birliğinde Buluştu

GTÜ ve GTO tarafından Üniversite- Sanayi iş birliğinin geliştirilmesi kapsamında bilgilendirme semineri düzenlendi.

GTÜ ve GTO, Üniversite-Sanayi İş Birliğinde Buluştu

Ev sahipliliğini Gebze Teknik Üniversitesi(GTÜ)'nin yaptığı, GTÜ Kongre ve Kültür Merkezi Konferans Salonu'nda gerçekleşen seminer programına GTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut DURMUŞ, Gebze Ticaret Odası(GTO)Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman ASLANTAŞ, Meslek Komitesi Başkanı Cahit Alper ALTUNEL, komite üyeleri, GTÜ öğrenci ve akademisyenleri katıldı.

GTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut DURMUŞ, programın açılış konuşmasında, öğrencilerin sektöre, sanayiye hazır bir şekilde mezun olmalarını önemsediklerini ifade ederek söz konusu etkinliğin bu kapsamda çok önemli olduğunu söyledi. YÖK değerlendirmeleri sonucunda mezunları en hızlı iş bulan üniversite olmanın gururunu yaşadıklarını belirtti. GTÜ' de eğitimin çağın gereksinimine uygun ve disiplinlerin bir arada işlediği bir bakışla tasarlandığını aktardı. GTO üyelerine sektörü üniversiteye taşıdıkları için teşekkür etti.

Diğer açılış konuşmasını GTO Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman ASLANTAŞ yaptı. Konuşmasında GTO'nun imkan, olanak ve değerlerinden söz etti. Dünyadaki değişimin baş döndürücülüğü üzerinden konuşan ASLANTAŞ, teori ve sektörün istekleri arasındaki değişenleri aktardı. GTÜ öğrencilerine her konuda destek sunacaklarını yineledi.

Firma temsilcileri, Meslek Komitesi Başkanı Cahit Alper ALTUNEL'in moderatörlüğünde yapılan programda metal fabrikasyon ürünleri hakkında bilgiler aktardı. Programın amaçlarından söz eden ALTUNEL," Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimize alanlarımızda yol gösterebilmek, cesaretlendirebilmek, bir nebze olsun okulda öğrenilen bilgilerin sahada nasıl işlendiğini gösterebilmek için burada karşınızdayız" dedi.

Açılış konuşmalarının ardından Turkuaz Yapısal Çelik A.Ş firmasından Turan DURMUŞOĞLU, Kartal Bombe ve Basınçlı Kaplar firmasından Bilal KARTAL, Yağmur İskele Sistemleri firmasından Niyazi KOTAN alanları ile ilgili mesleki bilgiler aktararak öğrencilerden gelen soruları yanıtladılar.

Program sonunda katılımcı firma sahipleri ve programda emeği geçenlere GTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut DURMUŞ tarafından plaket takdim edildi. Firmalar, ürünlerine ilişkin örnek modelleri fuaye alanında sergilediler.

Körfez Gazetesi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner5