banner10

Kadın girişimciler ürünlerini pazarladı

Kadın girişimciler el emeği göz nuru doğal ürünlerinin satışını AVM’de kurulan stantlarda gerçekleştirdi

Kadın girişimciler ürünlerini pazarladı

 

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilip birçok alanda desteklenen Kadın Girişim Üretim ve İşletme Kooperatifleri ürünlerinin satışına devam ediyor. AVM’de açılan stantta Hanımelller Derince Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi, Kadının Eli Kocaeli Üretim ve İşletme Kooperatifi, İzmit Çınar Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi, Mehtap Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi, Kögbalder(Kocaeli Özel Gereksinimli Bireyler ve Aileleri) ve Görme ve İşitme Engelliler Derneği ürünlerini sergileyerek satış yaptı.

 

ÇOCUKLARDAN DOĞAL ÜRÜNLERE İLGİ

Bin bir emekle işlenen el emeği göz nuru ürünlere vatandaşların yoğun ilgisi olurken özellikle çocuklar amigurumi oyuncaklara ilgi gösterdi. El sanatları ürünlerinin ve oyuncakların yoğun olduğu satış stantlarında geri dönüşüm ürünlerinden hazırlanan birbirinden güzel aksesuar ürünleri göz kamaştırdı. El örgülerinin yanı sıra bir birinden güzel el emeği göz nuru birçok ürünün satışı 2 gün boyunca gerçekleştirildi.

 

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR’İN DESTEĞİ

Stantta satış yapan dernek üyeleri 2 gün boyunca el emeği ile üreterek hazırladıkları doğal ürünleri satarak kendi bütçelerine katkı sağlamış oldular. Kadınların üretim alanında pay sahibi olmaları ve kendi ürünlerini pazarlamalarını amaçlayan kadın girişim dernekleri kadının üretimde daha çok söz sahibi olmasını amaçlamaktadır. Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin de her alanda desteklediği kadın girişimciler dernekleri üretimlerini rahatça yaparak yine Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla açılan stantlarda ürünlerini satabilme imkânı bulmaktadır.

 

KOCAELİ’DE ÜRETEN KADINLAR ÇOK ŞANSLI

İki gün boyunca devam eden satışta onlarca kadın el emeği göz nuru eserlerini satarak bütçesine katkıda bulunmuş oldu. Satıştan ve organizasyondan oldukça mutlu olan kadın girişimciler ürettiklerinin mutluluğunu yaşadı. Birçok ürünün satıldığı organizasyonun sonunda yeni bir etkinlik için şimdiden çalışmalar başlatıldı.

Körfez Gazetesi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner5