Karamürsel, Otobüs Terminal binası, yüzde 85 tamam

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Karamürsel ilçesindeki mevcut terminalin ihtiyaçları karşılayamaması sebebiyle Dereköy Mahallesi'nde yeni bir Şehirlerarası Otobüs Terminali inşa ediyor. Yapılan çalışmalar sonucunda terminal binasının yüzde 85'i tamamlandı.

Karamürsel, Otobüs Terminal binası, yüzde 85 tamam

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Karamürsel ilçesindeki mevcut terminalin ihtiyaçları karşılayamaması sebebiyle Dereköy Mahallesi'nde yeni bir Şehirlerarası Otobüs Terminali inşa ediyor. Yapılan çalışmalar sonucunda terminal binasının yüzde 85'i tamamlandı. Bu yeni terminal, vatandaşların daha hızlı ve konforlu seyahat etmelerine olanak sağlayacak.

Raylı sistem, yeni yollar, köprü ve kavşak yatırımlarıyla kent trafiğine nefes aldıran Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Karamürsel ilçesindeki ulaşım sorunlarına çözüm getirmek için önemli adımlar atıyor. Yeni Şehirlerarası Otobüs Terminali projesi, bölge halkının seyahat ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla hayata geçiriliyor.

Karamürsel Terminali projesinde yaşanan yüzde 85'lik ilerleme, vatandaşların merakla beklediği terminalin yakın zamanda hizmete gireceğini gösteriyor. Yeni terminal, modern ve kullanışlı bir yapıya sahip olacak ve bölge halkının seyahat deneyimini olumlu yönde etkileyecek.

Karamürsel’e modern ve işlevsel bir ulaşım altyapısı kazandırmak için hayata geçirilecek Şehirlerarası Otobüs Terminali’nin inşaatı Yapı Kontrol Dairesi Başkanlığı’nın gözetiminde kesintisiz bir şekilde ilerliyor. Bin 885 metrekare inşaat alanına sahip yeni terminal binasında pek çok imalat tamamlandı. Bu kapsamda projede fiziki ilerleme oranı yüzde 85 seviyesine geldi.

BETONARME VE ÇELİK İMALATLAR TAMAM

Modern ve kullanışlı bir yapı olarak inşa edilen projede betonarme ve çelik imalatları tamamlandı. Çatı panel montajı, iç bölme duvar imalatı, ıslak hacim duvar zemin seramik kaplama imalatı ile alçı ve saten imalatının tamamlandığı projede şuan boya imalatları ile havalandırma kanallarının montajına devam ediliyor. Dış cephe imalatlarının tamamlandığı projede yakın zamanda doğramaların montajına başlanacak.      

Körfez Gazetesi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner5