Kocaeli Büyükşehir’in, gübre desteğine çiftçilerden yoğun ilgi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından tarımsal üretimin desteklenmesi amacıyla başlatılan gübre desteği programı, çiftçilerden yoğun ilgi görüyor.

Kocaeli Büyükşehir’in, gübre desteğine çiftçilerden yoğun ilgi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından tarımsal üretimin desteklenmesi amacıyla başlatılan gübre desteği programı, çiftçilerden yoğun ilgi görüyor. Meyve sebze yetiştiricilerine yüzde 50 hibeli katı organomineral gübre desteği sağlayan Büyükşehir Belediyesi, çiftçilerin üretimlerini artırmalarına ve kaliteli ürün elde etmelerine yardımcı olmayı hedefliyor.

Gübre desteği programı kapsamında çiftçilere sağlanan katı organomineral gübre, kükürt, 8-20-0+10 bileşenlerini içeriyor. Bu gübre sayesinde toprak verimliliği artırılarak daha sağlıklı ve verimli ürünler elde edilmesi amaçlanıyor. Çiftçilerin tarımsal üretimlerini sürdürebilmeleri ve daha fazla gelir elde edebilmeleri için sunulan bu destek, çiftçiler tarafından memnuniyetle karşılanıyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin tarımsal üretimi desteklemek amacıyla başlattığı gübre desteği programı, çiftçilerin ekonomik olarak rahatlamalarına ve üretimlerini artırmalarına yardımcı oluyor. Çiftçilerin yoğun ilgi gösterdiği bu destek programı, tarımsal üretimin kesintisiz devam etmesine katkı sağlayarak bölgenin tarımsal potansiyelini artırıyor.  Destekten yararlanmak isteyen üreticilerin başvuruları sona erdi. Ürünler, bayramdan sonra çiftçilere teslim edilecek. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın kırsal kalkınma hamlelerinden biri olan tarımsal destekler artarak sürüyor. Mazot, gübre, meyve fidanı, arı yemi ve ekipmanları, yem bitkisi tohumu, topraksız tarım, modern sera kurulumu ve sera naylonu başta olmak üzere çok sayıda desteklerle üreticilerin yanında olan Büyükşehir, meyve sebze yetiştiricilerine yüzde 50 hibeli katı organomineral gübre desteği veriyor.

DAĞITIM BAYRAMDAN SONRA

Muhtarlık İşleri Dairesi Tarımsal Hizmetler Şube Müdürlüğünce Kocaeli genelinde yürütülen proje doğrultusunda, gübre desteğinden yararlanmak isteyen çiftçilerin başvuruları tamamlandı. Başvuruların sona ermesinin ardından gübre dağıtımın, belirlenen program dahilinde Ramazan Bayramı’ndan sonra başlayacağı belirtildi. Konuyla ilgili üreticilere SMS ile bilgilendirme yapılacak.

ÜRETİCİLER DESTEĞİ SEVİNÇLE KARŞILADI

Desteğin yüzde 50 hibeli olmasını sevinçle karşılayan üreticiler, başvuru merkezinde yoğunluk oluşturdu. Özellikle tarımın yoğun olarak yapıldığı İzmit ve Kandıra ilçelerindeki üreticiler, sabahın erken saatlerinden itibaren Tarımsal Hizmetler Şube Müdürlüğüne gelerek, istenen belgeleri teslim etti. Üreticilerin taleplerini bekletmeden almak için yoğun mesai harcayan görevliler, bankodan numara alıp sırasını bekleyen çiftçilere yardımcı oldu. Çiftçiler, tarımsal desteklerinden dolayı Başkan Büyükakın’a teşekkür ederek, destekler sürdükçe üretmeye davam edeceklerini belirtti.

Körfez Gazetesi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner5