Kocaeli’nde, Toplu Taşıma Ücretlerine, Büyük Zam Geliyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), 28 Haziran Cuma günü yapılacak

Kocaeli’nde, Toplu Taşıma Ücretlerine, Büyük Zam Geliyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), 28 Haziran Cuma günü yapılacak toplantıda toplu taşıma ücretlerine önemli oranda zam yapılacağını belirledi. Tam biletlere yüzde 54, indirimli biletlere ise yüzde 70 oranında zam yapılması planlanıyor. Buna göre, şehir içi tam bilet ücreti 20 liraya, indirimli bilet ücreti ise 15 lira 30 kuruşa çıkarılacak.

Geçtiğimiz yıl Ağustos ayında yapılan son zamdan bu yana toplu taşıma ücretlerinde değişiklik yapılmamıştı. Ancak UKOME’nin aldığı kararla birlikte, toplu taşıma esnafının talep ettiği zam oranları uygulanacak. Yapılacak zamın ardından öğrenciler için indirimli bilet ücretindeki 2 liralık destek Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanacak.

Toplantıda ayrıca, taksi, servis ve çekicilerin ücretlerine ilişkin talep edilen zamlar da değerlendirilecek. UKOME toplantısında Büyükşehir Belediyesi'nin yeni genel sekreteri Hayri Baraçlı başkanlık edecek. Zam kararının toplu taşıma kullanıcıları üzerindeki etkisi ve Büyükşehir Belediyesi’nin vereceği destekler de toplantıda detaylarıyla ele alınacak.

Körfez Gazetesi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner5