Körfez’de Atatürk Saygı Ve Özlemle Anıldı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 83. yıl dönümünde Körfez’de de anıldı. Saatler 09.05’i gösterdiğinde bayraklar yarıya çekildi, siren sesleri ile birlikte hayat da adeta durdu.

Körfez’de Atatürk Saygı Ve Özlemle Anıldı

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 83. yıl dönümü münasebeti ile gerçekleştirilen ilk tören, Körfez Kaymakamlığı bahçesindeki Atatürk büstü önünde gerçekleştirildi. Törene; Körfez Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Garnizon Komutanı Gökhan Güllüoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Mesut Kavak, Gaziler, siyasi parti ilçe başkanları temsilcileri, muhtarlar, dernek yöneticileri, öğrenci ve öğretmenler katılım sağladı.

ATA’YA AĞIT ORATORYOSU DÜZENLENDİ
Çelenk bırakma töreninin ardından saatler 09.05’i gösterdiğinde sirenler çaldı, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Kaymakamlıktan sonra ikinci tören, Tütünçiftlik Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Oruç Reis Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı 10 Kasım Atatürk’ü anma programı açılış, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Programda ayrıca, öğrenciler tarafından “Ata’ya Ağıt” isimli oratoryo gösterisi gerçekleştirildi. 

ÖDÜLLER TAKDİM EDİLDİ
Resim sergisinin de yer aldığı programda, 10 Kasım dolayısıyla düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere de ödülleri verildi.     
İlkokullar arası resim kategorisinde; 1. Duru Özgür, 2.Mustafa Enes Çakıcı ve 3. Ceylin Ölçek,
Ortaokullar arası kompozisyon kategorisinde; 1. Öykü Irmak Zengin, 2. Cemrenur Özgül ve 3. Nil Başaran,
Liseler arası şiir kategorisinde; 1. İrem Nuray Kaya, 2. İkra Gizem Çiftçi ve 3. Zehra Aktaş,
Liseler arası kompozisyon kategorisinde; 1. Tuba Cangir, 2. Yağmur Aydın ve 3. Fatma Korucuoğlu oldu.  
Dereceye giren öğrencilerin ödülleri, Protokol üyeleri tarafından takdim edildi.  

Körfez Gazetesi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner5