Marmara Kadın Kooperatifleri Birliği,  her alanda üretmeye devam ediyor

Ticaret Bakanlığı’nca Türkiye’nin en büyük kadın girşimici kooperatifi olarak kabul gören ve çatısı altında yüzlerce paydaşı bulunan Marmara Kadın Kooperatifleri Birliği, üretmeye devam ediyor.

Marmara Kadın Kooperatifleri Birliği,   her alanda üretmeye devam ediyor

Ticaret Bakanlığı’nca Türkiye’nin en büyük kadın girşimici kooperatifi olarak kabul gören ve çatısı altında yüzlerce paydaşı bulunan Marmara Kadın Kooperatifleri Birliği, üretmeye devam ediyor. Birlik, son olarak Bahçeşehir Koleji ile yaptığı anlaşmayla tekstil üretiminde başarısını ortaya koydu.

MİGROS’TAN SONRA 

BAHÇEŞEHİR KOLEJİ’YLE ANLAŞTI

Marmara Kadın Kooperatifleri Birliği, 2020 yılı Ağustos ayında faaliyet göstermeye başladı. Kocaeli’de başlayan hareket önce Marmara Bölgesi’ne, daha sonra da tüm Türkiye’ye yayılarak gıda, ev yemekleri, giyim, ev tekstili, turizm, reklam, sosyal medya, organizasyon ile tıbbi ve aromatik bitkiler alanınlarında faaliyet gösteren 309 paydaşıyla çok büyük bir aile haline geldi. Ticaret Bakanlığı nezdinde bugün Türkiye’nin en büyük kadın girişimci teşkilatı olarak kabul edilen Marmara Kadın Kooperatifleri Birliği, aynı zamanda himayesindeki kooperatiflerin markalaşmasına da büyük katkı sağlıyor. 

NUKET ÖZCAN: “PAYDAŞLARIMIZI MARKALAŞTIRIYORUZ”

Daha önce Migros’la anlaşma yapan, yurt dışından da siparişler alan Marmara Kadın Kooperatifler Birliği, son olarak Bahçeşehir Koleji’yle sözleşme imzaladı. Marmara Kadın Kooperatifleri Birliği Başkanı Nuket Özcan, “Burada önemli olan, eğitim sektöründe büyük bir marka haline gelen ve başarıları herkesçe kabul görmüş Bahçeşehir Koleji’nin kooperatifimizi tercih ederek kadın girişimcilerimize, kadın emeğine göstermiş olduğu değerdir. Bu açıdan bu anlaşmayı çok kıymetli buluyoruz. Aynı zamanda Bahçeşehir Koleji’ne öğrenci kostümü üreten paydaşımız Fistan Kooperatifi, bakanlıktan aldığı hibe makina ve teçhizatla sıfırdan kurulmuş bir kooperatiftir. Paydaşlarımızın markalaşmasına sunduğumuz katkının en iyi örneklerinden biridir” dedi.

Körfez Gazetesi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner5