Mehmet Çöven, Mimar Sinan Mahallesi’nin yeni muhtarı oldu.

Mehmet Çöven, yıllardır esnaf olarak mimar sinan mahallesinde vatandaş tarafından sevilen, tanınan bir isimdi ve seçimleri kazanarak mahallenin yeni muhtarı oldu.

Mehmet Çöven, Mimar Sinan Mahallesi’nin yeni muhtarı oldu.

Körfez ilçesinin en kalabalık mahallesi olan Mimar Sinan Mahallesi'nde 31 Mart yerel seçimleri büyük bir heyecana sahne oldu. 4 dönemdir muhtarlık görevini yürüten Aynur Şöhretli Yiğit, bu sefer güçlü rakibi Mehmet Çöven'e karşı kaybederek muhtarlık görevini devretti.

Mehmet Çöven, yıllardır esnaf olarak mimar sinan mahallesinde vatandaş tarafından sevilen, tanınan bir isimdi ve seçimleri kazanarak mahallenin yeni muhtarı oldu.

Mahallede yıllardır sevilen bir esnaf olan Mehmet Çöven, geçtiğimiz günlerde yapılan muhtarlık seçimlerinde zafer kazanarak mahallenin yeni muhtarı oldu. Mazbatasını alarak göreve resmen başlayan Çöven, önceki gün muhtarlık binasında gerçekleşen devir teslim töreninde ailesi ve kalabalık bir grup tarafından coşkuyla karşılandı.

Eski muhtar Yiğit'in katılmadığı törende, Çöven duygusal bir konuşma yaparak mahalle sakinlerine teşekkürlerini iletti. Destek veren herkese minnettarlığını belirten Çöven, halkın güvenini boşa çıkarmayacağını ve mahalle için en iyisini yapmak için çalışacağını söyledi.

Yeni muhtar olarak göreve başlayan Çöven, hemen harekete geçerek mahalle halkının ihtiyaçlarını belirlemeye başladı. İlk olarak mahalledeki eksiklikleri ve sorunları tespit eden Çöven, halkın taleplerini dinleyerek çözüm yolları aramaya başladı.

Çöven, mahalle sakinlerinin güvenini kazanmak ve onların yaşam kalitesini artırmak için çalışmalarına hızla başladı. Yapacağı projelerle mahalleyi daha yaşanabilir bir yer haline getirmeyi hedefleyen Çöven, halkın desteğiyle birlikte başarılı işlere imza atmayı planlıyor.

Mahalle sakinleri de yeni muhtarları Mehmet Çöven'e güven duyarak desteklerini belirttiler. Çöven'in samimi ve çalışkan kişiliğiyle mahalleye olumlu katkılar yapacağına inandıklarını dile getiren halk, yeni dönemin hayırlı olması temennisinde bulundular.

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2024, 13:46

Körfez Gazetesi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner5