Aşık Mevlüt İhsani türküleriyle anıldı

Körfez Belediyesi, aşık kültürünün önemli isimlerinden olan Aşık Mevlüt İhsani için anma gecesi düzenledi. Türkülerin seslendirdiği gecede duygu dolu anlar da yaşandı

Aşık Mevlüt İhsani türküleriyle anıldı

Körfez Belediyesi, aşık kültürünün önemli isimlerinden olan Aşık Mevlüt İhsani için anma gecesi düzenledi. Tütünçiftlik Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğe; Kocaeli Üniversitesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Mustafa Eren, Körfez Belediye Başkan Yardımcıları Osman Yurt ve İbrahim Çırpan, Başkan Şener Söğüt’ün eşi Hatice Söğüt, CHP İlçe Başkanı Bülent Yıldız, DP İlçe Başkanı Veli Yıldız, kurum müdürleri muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

TÜRKÜLER SÖYLENDİ, ŞİİRLER OKUNDU

Doç. Dr. Oğuzhan Aydın’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen anma gecesinin onur konukları ise Aşık Mevlüt İhsani’nin kızları oldu. Gecede; Aşık Nuri Çırağı, Aşık Erol Ergani, Aşık İhsan Yavuzer ve Aşık Mustafa Aydın, Mevlüt İhsani’nin eserlerini seslendirdi. Doç. Dr. Oğuzhan Aydın da yaptığı küçük eklemeler ve okuduğu şiirler ile salondakilerden büyük alkış aldı.

DUYGU DOLU ANLAR YAŞANDI

Tütünçiftlik Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ve yaklaşık 2 saat süren program sonrasında Başkan Yardımcısı Osman Yurt, kısa bir konuşma yaparak tüm katılımcılara teşekkür etti. Aşık Mevlüt İhsani’nin kızlarına birer hediye takdim edilirken, aşıklara da Başkan Şener Söğüt’ün selamları iletilidi ve birer plaket takdim edildi. Aşık Mevlüt İhsani’nin kızları da Körfez Belediyesi’ne düzenlenen gece dolayısıyla teşekkür etti.

Körfez Gazetesi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner5