Derince’de, Hıdırellez Bahar Şenliği Düzenlendi

Derince ilçesinde her yıl geleneksel olarak düzenlenen Hıdırellez Bahar Şenliği, bu yıl da renkli görüntülere sahne oldu.

Derince’de, Hıdırellez Bahar Şenliği Düzenlendi

Derince ilçesinde her yıl geleneksel olarak düzenlenen Hıdırellez Bahar Şenliği, bu yıl da renkli görüntülere sahne oldu. Kocaeli Yozgatlılar Derneği tarafından Çenedere Mesire Alanı'nda düzenlenen şenlik, Başkan Gökçe'nin katılımıyla gerçekleşti. Derince halkının yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte, geleneksel Hıdırellez şenlikleri yapıldı, müzik eşliğinde horonlar oynandı ve piknik keyfi yaşandı.

Hıdırellez Bahar Şenliği'ne katılan Başkan Gökçe, yaptığı konuşmada halkın bir araya gelerek birlik ve beraberlik içinde eğlenmesinin önemine vurgu yaptı. Gökçe, geleneksel şenliklerin kültürümüzü yaşatmak adına büyük bir öneme sahip olduğunu belirterek, bu tür etkinliklerin devam etmesi gerektiğini ifade etti. Katılımcılar da Başkan Gökçe'ye teşekkür ederek, etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

Hıdırellez Bahar Şenliği, renkli görüntülere sahne olurken, katılımcılar da bol bol hatıra fotoğrafı çektirerek keyifli anlar yaşadı. Etkinlik, halkın bir araya gelerek doğanın tadını çıkarması ve birlikte eğlenmesi açısından önemli bir fırsat sunarken, gelecek yıllarda da benzer etkinliklerin düzenlenmesi bekleniyor.

KOCAELİ YOZGATLILAR DERNEĞİ

Baharın, umudun ve bereketin bayramı Hıdırellez, yurt genelinde düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı. Derince’de yer alan Çenedere Mesire Alanı’ndaki şenliklerin ev sahipliğini ise Kocaeli Yozgatlılar Derneği yaptı. Dernek Başkanı Salih Ata ve yönetim kurulu üyelerinin ev sahipliğinde gerçekleşen Hıdırellez Bahar Şenliği Pikniği’ne katılan Derince Belediye Başkanı Av. Sertif Gökçe, doğanın uyanışını katılımcılarla birlikte kutladı.

BAŞKAN GÖKÇE Birlikte Daha Güçlü Yarınlara Adım Atmayı Diliyoruz

Programa katılanlarla tek tek selamlaşan Başkan Gökçe yaptığı değerlendirmede “Baharın gelişiyle birlikte doğanın bize sunduğu güzellikleri ve nimetleri paylaşmanın önemine inanıyoruz. Hıdırellez, bizlere geçmişi arkamızda bırakıp yeni bir başlangıca adım atmamızı hatırlatıyor. Umudun, sevginin ve dayanışmanın pekiştiği bu günde, geleceğe daha umutla bakıyor, birlikte daha güçlü yarınlara adım atmayı diliyoruz” dedi.

Körfez Gazetesi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner5