Hürriyet’ten, Akp’li meclis üyesine cevap verdi

İzmit Belediyesi Mayıs ayı meclis toplantısında, mezarlık yerleri konusunda tartışmalar yaşandı.

Hürriyet’ten, Akp’li meclis üyesine cevap verdi

İzmit Belediyesi Mayıs ayı meclis toplantısında, mezarlık yerleri konusunda tartışmalar yaşandı. AKP'li meclis üyeleri, mezarlık yerlerinin yetersizliği konusunda eleştirilerde bulunarak algı yaratmaya çalıştılar. Ancak Belediye Başkanı Hürriyet, bu eleştirilere sert bir şekilde cevap verdi.

Başkan Hürriyet, AKP'li meclis üyelerine geçmiş dönemde yaptıkları uygulamaları hatırlatarak, dini tesisleri ve kimsesiz çocuk yurdunu satışa çıkardıklarını belirtti. Bu durum karşısında Belediye Başkanı Hürriyet, mezarlık yerlerinin satışa çıkarılmayacağını ve bu tür yerlerin korunacağını vurguladı. Belediye olarak, vatandaşların ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak, mezarlık yerlerinin yeterli ve düzenli bir şekilde sağlanacağını belirtti.

Başkan Hürriyet'in bu açıklamaları, mezarlık yerleri konusundaki tartışmaları sonlandırdı ve Belediye'nin bu konuda sorumluluklarını yerine getireceği konusunda güven verdi. Vatandaşların huzur ve güven içinde sevdiklerini ziyaret edebileceği mezarlık yerlerinin korunması ve geliştirilmesi için Belediye'nin çalışmalarının devam edeceği belirtildi.

İzmit Belediyesi Mayıs ayı meclis toplantısında, SGK çok düşük bedel biçtiği için güncel bedel üzerinden fiyatları belirlenecek araziler gündeme geldi. Mezarlık alanların satışı iddialarını gündeme getirmeye çalışan AKP Meclis Üyesi Hayrettin Ünlü’ye en güzel cevabı Başkan Hürriyet verdi.

SİZ MECLİS ÜYESİYKEN HİZMET BİNALARINI SATMIŞSINIZ

Başkan Hürriyet, “Listede yer alan önemli 6 arazimizi listeden çıkardık. Hayrettin Bey, siz meclis üyesi iken dini tesisleri satışa çıkarmışsınız. Kimsesiz çocuk yurdunu, köy yerleşik alanında köy odası ve arsası ile hizmet binasını satmışsınız. Biz ise halk adına davranıyoruz ve ne mezarlık alanlarını ne de böyle yerleri satmıyoruz. Bunların dışında kalan ve SGK’ya daha alt bedelle takası kabul edilen yerleri daha alt bedelle takas yapmak yerine rayiç bedel üzerinden satış yapmak istiyoruz. Belsa B Blok satışında olduğu gibi araziler yok pahasına düşük bedelle satılsın istemiyoruz. Kurum lehine davranıyoruz. Kelimelerle oynayarak farklı bir algı oluşturmaya çalışmayın” dedi.

Körfez Gazetesi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner5